České korunovační klenoty budou k vidění v Jihlavě

9.1.2017, 22:50 // Rubrika: Bude se dít
Foto: www.region-vysocina.cz

K výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem se v Křížové chodbě bývalého dominikánského kláštera, dnes hotel Gustava Mahlera uskuteční výstava mistrovských replik Českých korunovačních klenot.

Celou výstavu doplní také další temátické exponáty připomínající období středověku. K vidění budou např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Pro nejmenší návštěvníky výstavy budou přichystány interaktní prvky.

Autorem známých replik korunovačních klenot je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, Jiří Urban. Ten také např. realizoval šperky pro anglickou královnu Alžbětu II. či pro papeže Jana Pavla II.

Výstava bude probíhat od 9. února do 4. března. Vstupné na výstavu bude činit 20 Kč – děti MŠ, 50 Kč – děti ZŠ, 60 Kč – studenti SŠ, 70 Kč – senioři a studenti VŠ, 100 Kč – dospělí a 20 Kč za fotografování.

Otevřeno bude denně kromě pondělí. Od úterý do pátku – 9.30 – 16.30 hod a sobota a neděle od 10.00 do 16.00 hod.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: www.region-vysocina.cz

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla