Muži HHK porazili Břeclav i díky třem gólům ve druhé třetině

9.1.2017, 19:35 // Rubrika: Sport

HHK VM – HC Lvi Břeclav 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly a asistence: 9. Sobotka (Dostál, Šerý), 32. Roupec (Vondráček), 35. Dostál (Křenek), 40. Střecha F. (Roupec, Vlašín M.) – 11. Čápek, 55. Garčic (Směřička, Koutný)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Juda) – Šerý, Burian V., Ambrož, Chlubna, Kochánek, Vondráček, Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Rozmarín, Pejchal, Vlašín M., Střecha F., Roupec
Sestava HC Lvi Břeclav: Michálek (od 35. minuty Hübner) – Dora, Zugar, Směřička, Koutný, Papp, Čápek, Zháňal, Blaha, Lenkovič, Gabriška, Průdek, Garčic, Mikulič, Nešpor, Abazaj, Bolfík
Rozhodčí: Kolečkář – Kudera, Kráĺ
Vyloučení: 8:6
Využití: 1:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: Střely na branku: 25:32 (10:12, 8:11, 7:9)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HHK) Štourač – 93,75 % – 30 zákroků – 60 min.
(BŘE) Michálek – 81,25 % – 13 zákroků – 35 min.
(BŘE) Hübner – 88,89 % – 8 zákroků – 24 min.
Diváci: 173

Ve druhém utkání tohoto týdne se první mužstvo HHK představilo na domácím ledě. Po čtvrteční výhře v Uherském Hradišti je čekal další ze soupeřů, kterému aktuálně patří sedmá příčka KL. V prvním vzájemném utkání této sezony, se Břeclav ukázala, jako bojovný tým, který se dokáže porvat o body až do samého závěru utkání. O vítězství v prvním vzájemném utkání rozhodlo HHK až pár vteřin před koncem.

V druhém vzájemném měření sil se hrál velmi kvalitní hokej. Obě mužstva dobře bruslila a několikrát nechala vyniknout golmany. Úvodní gól utkání padl v 9. minutě kdy se po přihrávce Kamila Šerého a Lukáše Dostála prosadil Lukáš Sobotka – 1:0. Vyrovnání se hosté dočkali v 11. minutě – 1:1. Obě družstva nedokázala v první třetině využít několik přesilový her a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

V prostřední části se nejprve do vyložené šance dostal Filip Střecha. Ten se vrátil z trestné lavice a obral útočícího hráče Břeclavi o kotouč. Následný samostatný nájezd vychytal našemu útočníkovi brankář Michálek. Do vedení se domácí dostali ve 32. minutě. Střelu Vaška Vondráčka od modré usměrnil za záda Michálka Jirka Roupec 2:1. Za tři minuty již vedl domácí tým o dva góly. Přihrávku Davida Křenka proměnil v další branku Lukáš Dostál – 3:1. Po té odešel z břeclavské svatyně Michálek, kterého nahradil Hübner. Závěr druhé třetiny přinesl ještě jeden gól. Nabídnutou přesilovou hru využila třetí útočná formace HHK. Po přihrávce Michala Vlašína a Jirky Roupce střelil čtvrtý gól Filip Střecha – 4:1.

Ve třetí třetině padl pouze jeden gól. A opět to bylo v přesilové hře, tentokrát hostí. Konečnou podobu výsledku dal v 55. minutě břeclavský Garčic. V závěru utkání si trenér hostů Miklík vzal oddechový čas a necelou minutu před třetí sirénou zkusil hru bez brankáře. V té již hostím nepodařilo zkorigovat výsledek a tak si domácí mužstvo připsalo druhou výhru v týdnu.

Po prohře Kroměříže s Uherským Brodem se muži HHK bodově dotáhli na lídra KL a díky horšímu skóre a vzájemným zápasům nadále drží druhou příčku průběžné tabulky. V dalším kole zajíždí první mužstvo HHK do Uherského Brodu, který budí svými výsledky velký respekt. Přesto se HHK o další mistrovské body určitě porve. Utkání se hraje v sobotu 14. ledna od 17.00 hod.

Ostatní výsledky devatenáctého kola: HK – HC Spartak Velká Bíteš – VHK ROBE Vsetín 5:3, SK Minerva Boskovice – HC Uherské Hradiště 7:1, HK Kroměříž – HC Spartak Uherský Brod 1:6, SHK Hodonín „B“ – Hokej Uherský Ostroh 2:3 PP.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 14.1.2017 HC Spartak Uherský Brod – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (ZS v Uherském Brodě)
Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí