Muži HHK přesvědčivě zvítězili s Uherským Hradištěm. V sobotu se doma střetnou s břeclavskými lvy

6.1.2017, 19:11 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

HC Uherské Hradiště – HHK VM 2:6 (2:1, 0:2, 0:3)

Góly a asistence: 13. Nohál (Kubal, Kršjak), 14. Fridrich (Novák) – 15. Krča (Sobotka), 22. Vlašín M. (Šerý, Roupec), 29. Kochánek (Vondráček, Roupec), 46. Šerý (Roupec), 56. Kochánek (Krča), 60. Vlašín M. (Burian V., Šerý)
Sestava HC Uherské Hradiště: Oharek (Jakubčík) – Studený, Lažek, Škubal, Kojecký, Bednařík, Foltýn, Fridrich, Kotačka, Novák, Kubal, Nohál, Kršjak, Janíček, Šlapák, Zlámal
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda (Štourač) – Šerý, Vlašín P., Ambrož, Kochánek, Vondráček – Krča, Pejchal, Sobotka – Vlašín M., Burian V., Roupec – Chlubna, Rozmarín, Burian L.
Rozhodčí: Šiška – Goňa, Pospíšil
Vyloučení: 8:6
Využití: 0:2, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 26:33 (9:11, 5:11, 12:11)
Procentuální úspěšnost brankářů: (UH) Oharek – 81,82 % – 27 zákroků – 60 min.
(HHK) Juda J. – 93,94 % – 24 zákroků – 60 min.
Diváci: 50

K prvnímu utkání v novém roce zajíždělo první mužstvo HHK do Uherského Hradiště. Vzhledem k špatnému počasí dorazil tým na utkání těsně před rozbruslením. Na konečném výsledku to však znát nebylo. Trenéru Vondráčkovi chybělo několik hráčů základní sestavy. Premiéru za první tým si v Uherském Hradišti odbyl velkomeziříčský odchovanec Luboš Burian, který v této sezoně působí v lize juniorů Horácké Slavie Třebíč.

Úvod utkání patřil domácím, kteří chtěli využít pozdního příjezdu hostů k vypracování si dostatečného náskoku, který by znamenal bodový zisk. První gól padl po sporné situaci, kdy domácí hráč „kopl“ kotouč do naší branky. Hlavní rozhodčí, přes protesty naší lavičky, gól uznal. Po minutě šli domácí do dvougólového vedení. Střelu Kubala tečoval před brankou Nohál. Na změnu směru dráhy kotouče byl náš golman krátký. Z tohoto vedení se domácí neradovali dlouho. V 15. minutě se po přihrávce Lukáše Sobotky prosadil kapitán týmu, Michal Krča – 2:1. V 17. minutě vyslal střelu od modré Kamil Šerý, kotouč prošel až do Oharkovi branky. Hlavní rozhodčí však gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Do konce první části již ke změně stavu nedošlo. Naši hráči byli bruslařsky na tom lépe a bylo otázkou času, kdy se dočkáme vyrovnání.

Druhá třetina začala naší přesilovkou, kterou využila druhá formace. Přihrávku Jirky Roupce zpracoval na modré Kamil Šerý. Následnou střelu od modré golman domácích neudržel ve výstroji. Pohotová dorážka Michala Vlašína znamenala vyrovnání – 2:2. V polovině utkání šlo naše mužstvo poprvé v utkání do vedení, když využilo druhou početní výhodu. Po přihrávce Jirky Roupce a Vaška Vondráčka prostřelil domácího brankáře Tomáš Kochánek – 2:3. Jednobrankovým vedením HHK skončila prostřední část.

Ve třetí periodě se střelecky prosadilo pouze naše družstvo, přestože se domácí tomu našemu v počtu vyslaných střel vyrovnalo. Proti byl brankář HHK Jarda Juda, který zneškodnil několik velmi dobrých příležitostí soupeře. Ve 46. minutě se po přihrávce Jirky Roupce prosadil střelou od modré Kamil Šerý – 2:4. Druhý gól v utkání si po přihrávce Michala Krči připsal Tomáš Kochánek, který v čase 56.00 zvýšil na 2:5. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě třetí části Michal Vlašín, kterému nahráli Kamil Šerý a Viktor Burian.

Muži HHK tak zvládli vstupní utkání v novém roce a na mrazivou zpáteční cestu si přibalili i tři mistrovské body.

Po dni volna náš čeká další mistrovské utkání, kdy na domácím ledě v sobotu přivítáme hráče Břeclavi. Utkání začne tradičně v 17.30 hod.

Ostatní výsledky osmnáctého kola: HC Spartak Uherský Brod – SHK Hodonín „B“ 12:6, VHK Vsetín „B“ – SKMB Boskovice 5:7, Dynamiters Blansko HK – HC Spartak Velká Bíteš 6:4, HC Lvi Břeclav – HK Kroměříž 1:4, Hokej Uherský Ostroh – HC Štika Rosice – odloženo.

Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí