Výstavní sál muzea se opět otevře v lednu

5.1.2017, 18:05 // Rubrika: Bude se dít
Ilustrační foto: Pixabay

První kulturní zajímavostí, kterou velkomeziříčské muzeum letos připravuje pro svoje návštěvníky, bude tematicky laděná výstava „SVATBA ANEB JAK ŠEL ČAS…“. Zde se vedle předmětů z muzejního depozitáře objeví sběratelské kousky Nikoly Melicharové, rodačky z malé vesničky Petrůvky na Hrotovicku.

Na co se tedy návštěvníci mohou těšit? „Jak už z názvu vyplývá, jedná se o svatbu, ale hlavně svatební šaty a vše kolem nich. Exponáty, které vedle těch muzejních budou k vidění, pochází z mé soukromé sbírky starých svatebních šatů,“ uvedla Melicharová.

Co dalšího můžeme na výstavě vidět? „Vystaveny budou závoje, kloboučky, rukavičky, střevíčky či kabelky nebo šperky. Nebudou chybět ani svatební oznámení, fotografie, obrazy a v neposlední řadě také svatební kytice dané doby“, láká sběratelka.

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 19. ledna 2017 v 16 hodin. Otevřeno bude od 20. 1. do 18. 4. 2017, denně mimo pondělí, od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Autor: Muzeum Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla