Na Kolíku to vyhráli s přehledem muži

3.1.2017, 18:03 // Rubrika: Sport
Foto: Sekanina Photo

Poslední den roku se sešli na Areálu zdraví ti nejvěrnější sportovci z Velkého Meziříčí a okolí na závěrečném závodu celého roku, na Silvestrovském kolíku, štafetovém běžeckém závodu pro dospělé a dorostence.

Jedenáct tříčlenných družstev s originálním štafetovým kolíkem – štanglí salámu, mělo za úkol co nejrychleji proběhnout závodní kolo o délce 750 m, každý z trojice jej běžel třikrát. V náročném terénu museli závodníci kromě jiného zvládnout třeba stoupání po úzké lesní pěšince, bláto a namrzlou trávu na cestách a jeden pěkně klouzavý sešup na konci trasy. To vše v mrazivém vzduchu a při klesající teplotě a začínajícím šeru zimního podvečera. Nálada byla bojovná i veselá, přihlížející diváci povzbuzovali, podával se teplý čaj a vše bylo završeno vyhlášením vítězů v teple hospůdky.

Muži jednoznačně převálcovali ženy, o první místo bojovaly dva týmy z kategorie čtyřicátníků, na které nedosáhli ani mladší velkomeziříčští Kašpaři. Vítězný tým ve složení Miroslav Mucha, Jaromír Mucha a Milan Strádal uběhl štafetu za 27:55 min.

Nelíčenou radost a překvapení přineslo vyhlášení a odměnění absolutních vítězů celoročního seriálu Envirocup 2016. Letos v něm pořadatelé evidovali přes 300 dospělých účastníků. Závodníci sbírali body za účast v závodech v průběhu celého roku, a to ve své věkové kategorii. Za nejvíce bodů obdrželi vítězové poháry, medaile, diplomy i věcné ceny.

Autor: Dagmar Martakidu, SCVM
Foto: Sekanina Photo

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla