Silvestrovské oslavy a příchod Nového roku se obešly bez větších problémů

1.1.2017, 13:18 // Rubrika: Zprávy
Ilustrační foto: Pixabay

Oslavy související s koncem roku a příchodem Nového roku se v Kraji Vysočina obešly bez mimořádných událostí a ve všech městech a obcích kraje proběhly v poměrně poklidné atmosféře. Nepřijali jsme žádné oznámení, které by se týkalo poranění při používání zábavní pyrotechniky ani žádné oznámení o případném požáru, který by souvisel se zábavní pyrotechnikou.

Za uplynulých čtyřiadvacet hodin přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina celkem 98 nejrůznějších oznámení, která museli operační důstojníci řešit. Od půlnoci se také výrazně zvýšil počet telefonátů, které měly na svědomí podnapilé osoby. Noční volání se nejčastěji týkala rušní nočního klidu v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky, a také různých fyzických napadání a drobných potyček mezi podnapilými osobami. Pro službu konající policisty na integrovaném operačním středisku bývá silvestrovská služba vždy mimořádně náročná, neboť většina volajících jsou osoby pod vlivem alkoholu, které často používají vulgární výrazy, policisty také často urážejí a velice obtížně dokážou formulovat důvodu svého volání. Přesto musí policisté dokázat rychle vyhodnotit závažnost oznámení a zareagovat tak, aby nedošlo v případě ohrožení zdraví nebo životů lidí k prodlení.

V průběhu Silvestra a Nového roku policisté v našem kraji umístili na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě celkem pět osob. Většinou se jednalo i případy, kdy podnapilé osoby v místě svého bydliště napadali ostatní členy domácnosti. Ti pak žádali cestou linky tísňového volání 158 od policistů, aby jim pomohli a proti podnapilé osobě zakročili.

Za uplynulých čtyřiadvacet hodin jsme dokumentovali devět dopravních nehod, které si vyžádaly jedno lehké zranění. Většinou se jednalo o střety vozidel s lesní zvěří.

Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, mluvčí PČR
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla