Vysoký výskyt respiračních onemocnění na Vysočině uzavřel už čtyři krajské nemocnice

30.12.2016, 22:23 // Rubrika: Zprávy
Ilustrační foto: Pixabay

Čtyři z pěti krajských nemocnic na Vysočině zakázaly návštěvy pacientů na lůžkových odděleních. Důvodem těchto opatření je vysoký výskyt akutních respiračních onemocnění, který postihl nejen Vysočinu.

Největší počet nemocných hlásí Třebíčsko a Havlíčkobrodsko. K zákazu návštěv přistoupila už před Vánoci Nemocnice Třebíč, od včerejšího dne platí zákaz v Nemocnici Jihlava, ode dneška také v Nemocnici Pelhřimov a od zítřka v Nemocnici Havlíčkův Brod.

Šestým týdnem počet nemocných v regionech Vysočiny roste. Na konci minulého týdne bylo podle informací Krajské hygienické stanice kraje Vysočina v našem kraji bezmála 7,5 tisíce nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Hlavní metodou prevence proti nakažení je podle hygieniků mytí rukou. Důležitý je dostatek spánku, odpočinku a také vitamínů ve stravě v podobě čerstvého ovoce a zeleniny nebo vitaminových doplňků stravy. V žádném případě neškodí ani posilování odolnosti v podobě otužování nebo užívání přírodních přípravků podporujících imunitu. Také je dobré se v tomto období epidemií virových onemocnění vyhýbat většímu množství lidí, například v kinech, divadlech nebo na jiných společenských událostech.

Zákaz návštěv v nemocnicích v Třebíči, Jihlavě, Pelhřimově a Havlíčkově Brodě platí až do odvolání.

Autor: tisková zpráva Kraje Vysočina
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla