Muži HHK vyhráli i poslední utkání v tomto roce

19.12.2016, 23:14 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

HHK VM – VHK ROBE Vsetín „B“ 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)

Góly a asistence: 12. Sobotka (Chlubna, Šerý), 36. Pejchal (Krča, Burian), 39. Pejchal (Rozmarín, Krča), 40. Dostál (Šerý), 48. Sobotka (Dostál, Vlašín P.), 55. Pejchal (Ambrož, Krča), 59. Mašek (Vlašín M., Chlubna) – 10. Dědek (Christov), 11. Humplík (Vašíček)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda (Štourač) – Šerý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Kochánek, Chlubna – Roupec, Dostál, Sobotka – Krča, Kudláček, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Mašek – Rozmarín
Sestava VHK Vsetín „B“: Chrástecký (Tkadlec) – Hradil, Šimek, Vašíček, Svozil, Vítek, Janošek, Dubnický, Lainka, Humplík, Dědek, Fojtů, Christov
Rozhodčí: Hübl – Olšar, Tkáč
Vyloučení: 2:5
Využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 42:30 (11:10, 14:14, 17:6)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HHK) Juda – 93,33 % – 28 zákroků – 60 min.
(VSE) Chrástecký – 83,33 % – 35 zákroků – 60 min.
Diváci: 152

V posledním utkání roku 2016 se muži HHK střetli na domácím ledě s rezervním týmem VHK Vsetín. V prvním vzájemném utkání zvítězil náš tým ve Vsetíně 6:4 a po celé utkání byli Valaši našemu týmu vyrovnaným soupeřem.

Přestože byla střelecky první třetina vyrovnaná, byli to Valaši, kteří měli více ze hry a několikrát zle zatápěli v našem obranném pásmu. V končící 10. minutě šli hosté do vedení a o minutu později po nepokrytí hráče před brankou HHK šli vsetínští do dvougólového vedení. Toto vedení vydrželo soupeři pouze minutu. Ve 12. minutě se po přihrávce Jirky Roupce a Kamila Šerého dostal do útočného pásma Lukáš Sobotka. Jeho střílenou přihrávku si srazil jeden z bránících hráčů do vlastní svatyně – 1:2. Tento výsledek vydržel až do konce první třetiny.

V prostředním dějství se opticky hra vyrovnala. Obě mužstva vyslala na soupeřovu branku po 14 střelách. Přesto domácí strhli vedení na svoji stranu. Vyrovnání se dočkali domácí fanoušci ve 36. minutě, kdy se po přihrávce Viktora Buriana a Michala Krči prosadil Martin Pejchal – 2:2. Do jednogólového vedení se domácí dostali na začátku 39. minuty. To se přízemní střelou z levé strany prosadil opět Martin Pejchal. Asistenci si připsal Michal Krča a Petr Rozmarín – 3:2. Definitivní odpor hostí zlomil ve 40. minutě Lukáš Dostal, který střelil čtvrtý gól HHK. Asistenci si připsal Kamil Šerý. Třemi góly domácí otočili průběžný stav po dvou třetinách.

Ve třetí periodě již na ledě kralovalo jedno mužstvo, a to k radosti všech přítomných diváků, to domácí. Hned po úvodním buly se do útočného pásma vydala první útočná formace, pohotové zakončení skončilo na levé tyčce Chrásteckého svatyně. Největší šanci měli Valaši ve 43. minutě, kdy tvrdá střela jednoho z útočníků, skončila na břevnu brankové konstrukce. Ve 45. minutě zazvonila tyč Chrástovy branky po střele Viktora Buriana. Za další dvě minuty mířil přesně Lukáš Sobotka po přihrávce Petra Vlašína a Lukáše Dostála – 5:2. Třetí gól v utkání si připsal v 55. minutě Martin Pejchal, který střelou z první nedal golmanovi Vsetína šanci. Asistenci u šestého gólu si připsali Michal Krča a Pavel Ambrož. Konečnou podobu výsledku, 7 ku 2, dal v 59. minutě Martin Mašek. Asistenci u poslední branky utkání měli Michal Vlašín a Luboš Chlubna.

Utkání, které nezačalo pro naše barvy dobře, nakonec skončilo jednoznačným vítězstvím.

Ostatní výsledky sedmnáctého kola: SKMB Boskovice – Dynamiters Blansko HK 4:1, HK Kroměříž – HC Uherské Hradiště 7:3, HC Štika Rosice – HC Spartak Uherský Brod 1:5, HC Uničov – Hokej Uherský Ostroh 5:7, SHK Hodonín „B“ – HC Lvi Břeclav 5:9, HC Spartak Velká Bíteš – volno.

Program mužů na tento týden:

• Čtvrtek 5.1.2017  HC Uherské Hradiště – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 18.00 hod.
  • Sobota 7.1.2017  HHK Velké Meziříčí – HC Lvi Břeclav, začátek utkání v 17.30 hod.
Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí