Tříkrálové koledování nezačíná prvním lednem

16.12.2016, 21:51 // Rubrika: Zprávy
Foto: Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Již brzy vyrazí do ulic skupinky tří králů zvěstovat radostnou zvěst o narození malého Ježíše. Jejich koledování se v celé České republice připravuje několik měsíců předem. Ve žďárském okrese se tato tradiční sbírková aktivita uskutečňuje pod záštitou dobrovolnického centra Kambala Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Tříkrálový dobrovolnický projekt se rozjíždí každým rokem na konci měsíce října. Tisk materiálů v podobě dokumentů potřebných k pečetění kasiček, tvorba propagačních plakátků, očištění a nové zapečetění kasiček, to vše je nezbytné pro hladký průběh samotné sbírky. Veškerou organizaci má na starost koordinátorka sbírky Veronika Dobrovolná. Ta do příprav zapojuje dobrovolníky centra Kambala.

„Moc si vážím práce všech, kteří pomohou s očištěním a polepením kasiček, nebo jen nařežou kolednické průkazky. Může se zdát, že jde o nepatrnou pomoc, ale takovýchto drobností je při přípravách velké množství. V tuto chvíli každá pomocná ruka přijde vhod,“ hodnotí práci svých dobrovolníků Veronika Dobrovolná.  

Kromě dobrovolníků z Kambaly oslovuje koordinátorka tříkrálové asistenty, bez kterých by se sbírka nemohla vůbec uskutečnit. Jsou to pomocníci organizující sbírku v konkrétní obci či městě. V loňském roce jich bylo více než sedmdesát. Pro následující rok není množství asistentů ještě uzavřeno. Veronika Dobrovolná se poklesu asistentů zatím neobává: „Pokud se stane, že některý asistent s námi ukončí spolupráci, vždy mi předává kontakt na někoho nového. Zatím se mi naštěstí nestalo, že by některá oblast úplně skončila.“

V okrese Žďár nad Sázavou se stále nacházejí místa, kde ještě tříkrálové požehnání není rozšířeno. „Pokud by se našla oblast, která má zájem o koledování, nebo by se někdo chtěl stát na jeden den v roce králem, může se mi ozvat na telefon, 777 755 444 či emailem na veronika.dobrovolna@zdar.charita.cz,“ doplňuje Veronika Dobrovolná.

I v příštím roce budou moci potkat lidé tři krále v ulicích. Tentokrát bude Tříkrálová sbírka trvat o den déle, a to od 1. do 15. ledna 2017.

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Lenka Šustrová, Oblastní charita Žďár nad Sázavou
Foto: Oblastní charita Žďár nad Sázavou

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla