Mezinárodní turnaj Ferin Cup dopadl na výbornou

8.12.2016, 18:43 // Rubrika: Sport
Foto: Petr Kaštan, TJ Sokol Velké Meziříčí

V sobotu 3. 12. 2016 zajížděli nejmenší házenkáři ze svč DÓZA na turnaj v miniházené Ferin Cup 2016 do Kuřimi. V kategorii minižáků startovalo celkem šest družstev, které byly rozděleny do dvou základních skupin. Dva týmy přijely ze Slovenska. Přípravku tvořilo celkem pět týmů. Jeden zápas se hrál 12 minut a po něm probíhaly ještě dovednostní soutěže formou trháků

Minižáci

K prvnímu utkání na turnaji jsme nastoupili proti domácímu ,,A“ družstvu. Od začátku utkání jsme se ujali vedení, které jsme postupem času zvyšovali. Druhý zápas jsme odehráli proti Stupavě ,,B“, který měl podobný průběh jako ten první.

Základní skupinu jsme zvládli bez zaváhání a v semifinále nás čekalo družstvo Stupava ,,A“, kluci měli před tímto soupeřem trochu obavy, ale jak se ukázalo zcela zbytečné. Prakticky po dvou minutách bylo o finalistovi jasno. Ve finále jsme se střetli s hráči Telnice, kteří se na turnaji prezentovali velmi pěknou a účelnou hrou. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, zhruba v půlce utkání jsme si začínali vytvářet mírný náskok, který jsme si na konci v poklidu pohlídali a mohli slavit prvenství na turnaji.

Kromě finále dostali velký prostor na hřišti všichni hráči. Kluci za tento turnaj zaslouží pochvalu, předváděli rychlou běhavou házenou s kvalitní obranou. Robin Koudela navíc převzal ocenění pro nejlepšího střelce turnaje.

Výsledky:

VM – Kuřim ,,A“     21:13
VM – Stupava ,,B“     20:12
VM – Stupava ,,A“     35:5
VM – Telnice     20:16

Sestava: Marek Uchytil – Lubomír Izdný, Adam Jaša, Robin Koudela, Benjamin Rosa, Vojtěch Bradáč, Denis Vik

Přípravka

Velká pochvala pro naše benjamínky. Od prvního zápasu zabrali a bojovnost a soustředěnost jim vydržela až do konce turnaje. Vzhledem k dobré akustice v hale dobře slyšeli i pokyny trenérky, drželi se jich a na jejich hru se velmi pěkně dívalo.

Výsledky:

VM – Újezd u Brna     12:1
VM – Kuřim ,,A“     13:5
VM – Telnice     9:7
VM – Kuřim B     14:6

Sestava: Ondřej Trifanov – Adam Krejčí, Michal Badalík, Tomáš Jelínek, Lukáš Trifanov, Jakub Chalupa, Vítek Smejkal

Trenéři: Petr Kaštan, Vlaďka Horáková, Vojtěch Svoboda

Autor: Petr Kaštan, TJ Sokol Velké Meziříčí
Foto: Petr Kaštan, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla