Využil legendy a okradl důvěřivé

8.12.2016, 18:24 // Rubrika: Krimi
Ilustrační foto: Pixabay

Policisté z integrovaného operačního střediska přijali ve středu v odpoledních hodinách na tísňové lince 158 oznámení o tom, že se ve Velkém Meziříčí pohybuje muž, který pod smyšlenou legendou od důvěřivých lidí vylákává peníze.

Nejprve vešel do jedné z restaurací na ulici Náměstí, kde pod smyšlenou legendou příspěvku finanční částky pro hluchoněmé požadoval příspěvek od obsluhy restaurace. Poté využil její nepozornosti a odcizil jí kasír tašku s tržbou ve výši sedmi tisíc korun. Dále na stejné ulici vešel do jedné z kanceláří a pod stejně smyšleným příběhem i zde žádal finanční příspěvek. Opět využil chvíle nepozornosti a odcizil zde dámskou peněženku s osobními doklady, stravenkami a finanční hotovostí. V tomto případě způsobil škodu převyšující 11 tisíc korun. Policisté v tuto chvíli po pachateli intenzivně pátrají. V případě jeho dopadení mu za přečin krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dva roky vězení.

Autor: prap. David Linhart, tiskový mluvčí PČR
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla