Na ZŠ Oslavické proběhl XXIII. ročník Mikulášské laťky

7.12.2016, 17:40 // Rubrika: Sport
Chlapci 8. třída | Foto: Vincenc Záviška

V úterý 6. prosince proběhla na Základní škole Oslavická Velké Meziříčí tradiční sportovní akce ve skoku vysokém pro žactvo 8. a 9. tříd školy. Celkově se zúčastnilo osmnáct dívek a dvacet tři chlapců ve dvou věkových kategoriích. I když se z hlediska letité historie neskákalo nijak vysoko, většina soutěžících si zlepšila svoje dosavadní sportovní výkony.

V kategorii dívek osmaček se stala poměrně překvapivou vítězkou Selin Jamshidigholdori, která jako jediná skočila 128 cm, druhou příčku obsadila Kateřina Mašková 122 cm a bronz brala za shodný výkon Tereza Pokorná.

Mezi deváťačkami obhájila loňský triumf za výkon 125 cm Kateřina Chlubnová, která jen o tři centimetry přeskočila svoje spolužačky – stříbrnou Kristýnu Procházkovou a bronzovou Radku Dvořákovou.

Mezi chlapci osmých tříd si vedl nejlépe David Křenek, který jako jediný zdolal 148 cm, druhé místo obsadil Michal Hugo 145 cm, třetí místo si výkonem 142 cm vyskákal Petr Kutlvašr.

V soutěži deváťáků se rozhodovalo na výšce 151 cm, kterou jako jediný překonal Martin Neufuss, druhý na pokusy se umístil Radek Broža 148 cm a až třetí příčka patří loňskému vítězi Dominiku Doležalovi.

Nejlepší tři skokani si nakonec odnesli diplomy a mikulášskou nadílku, budou mít možnost předvést a zejména zlepšit svoje skokanské schopnosti na okresním kole jubilejního

20. ročníku Vánoční laťky, který proběhne v úterý 20. prosince v prostorách tělocvičny ZŠ Oslavická Velké Meziříčí.

Autor: Vincenc Záviška, ZŠ Oslavická
Foto: Vincenc Záviška

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla