Muži HHK rozhodovali o výhře třemi góly ve třetí třetině

5.12.2016, 23:49 // Rubrika: Sport

HHK VM – HC Spartak Velká Bíteš 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly a asistence: 15. Roupec (Krča, Dostál), 45. Dostál (Roupec, Krča), 46. Vlašín M., 50. Rozmarín (Chlubna) – 16. Pospíšil P. (Pospíšil M., Petrčka)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Svoboda) – Šerý, Vlašín P., Kochánek, Ambrož, Vondráček – Krča, Dostál, Roupec – Vlašín M., Střecha, Mašek – Burian, Rozmarín, Chlubna
Sestava HC Spartak Velká Bíteš: Vrba – Odvářka, Grman, Šidák, Ondráček, Kožár, Pospíšil M., Vojáček, Štěpánek, Petrčka, Novák, Touška M., Pospíšil P., Trnka, Touška J.
Rozhodčí: Vepřek – Kudera, Strýček
Vyloučení: 4:5, navíc: Pospíšil M. (VB) 10 min. nesportovní chování
Využití: 0:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 26:25 (8:11, 10:7, 8:7)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HHK) Štourač – 96,00 % – 24 zákroků – 60 min.
(VB)  Vrba – 84,62 % – 22 zákroků – 60 min.
Diváci: 224

V patnáctém kole krajské ligy na sebe narazili dva týmy z Vysočiny. Podruhé v sezoně se střetli v derby muži HHK a Spartaku Velká Bíteš. V prvním vzájemném utkání zvítězil náš tým na ledě Velké Bíteše 4:3. Protože obě mužstva měla řadu omluvených hráčů, dala se čekat opatrnější hra, ve které každá chyba mohla rozhodnout o konečném výsledku utkání.

Vstup do utkání naplnil předpoklady. Obě mužstva dobře bránila. V 6. minutě měli hosté výhodu přesilové hry. Většinu početní výhody odehrál Spartak v našem obranném pásmu. Po střele, od modré, a teči před naší brankou zaplul kotouč do naší sítě. Hlavní rozhodčí ale gól neuznal pro teč kotouče vysokou holí. V 9. minutě zachytil rozehrávku bítýšského obránce Lukáš Dostál, který střelou zápěstí mířil do připraveného golmana hostí. K první změně stavu došlo v 15. minutě. Po přihrávce Lukáše Dostála a Michala Krči zpracoval kotouč na točné modré Jirka Roupec, který projel kolem obránce a tváří v tvář brankáři Vrbovi nedal šanci – 1:0. Z vedení se naše družstvo dlouho neradovalo. V 16. minutě se po závaru v našem brankovišti prosadil Pavel Pospíšil – 1:1. Tímto nerozhodným výsledkem skončila první třetina.

Ve druhé části měli obě mužstva několik slibných příležitostí, ale oba brankáři byli pozorní, příležitosti vždy spolehlivě zneškodnili.

Třetí perioda začala velkým náporem našeho mužstva. Tlak zúročila ve vedoucí gól první útočná formace HHK. Přihrávku Michala Krči a Jirky Roupce zpracoval Lukáš Dostál, který projel za brankou a tečovaná střela golmanem Vrbou končí v jeho brance – 2:1. Po půl minutě se prosadil důrazem v brankovišti Michal Vlašín a nekrytý kotouč posílá do sítě – 3:1. Konečnou podobu výsledku dal v 50. minutě Petr Rozmarín, který zpracoval na útočné modré, křížnou přihrávku Luboše Chlubny. Po levé straně se dostal do útočného pásma a střelou zápěstím z kruhu pro vhazování překonal golmana Vrbu – 4:1. V závěru utkání dostal za protesty osobní desetiminutový trest kapitán hostujícího týmu Mirek Pospíšil.

Díky velmi dobré hře ve třetí části si domácí družstvo připsalo další tři body do tabulky KL a po patnácti kolech nadále drží druhou příčku.

V dalším kole zajíždí první mužstvo HHK do Blanska. Utkání se hraje v sobotu od 18 hodin.

Ostatní výsledky patnáctého kola: HK Kroměříž – Dynamiters Blansko HK 9:6, HC Štika Rosice – HC Uherské Hradiště 3:0, HC Uničov – HC Lvi Břeclav 4:2, SHK Hodonín „B“ – VHK Vsetín „B“ 9:4, Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Uherský Brod 1:5, dohrávka druhého kola: HC Uherské Hradiště – HC Štika Rosice 2:6.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 10.12.2016 – Dynamiters Blansko HK – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Blansko)