Rozběhla se opět Školní liga v miniházené

2.12.2016, 13:47 // Rubrika: Sport
Foto: Petr Kaštan, TJ Sokol Velké Meziříčí

Ve čtvrtek a v pátek 24. a 25. listopadu se konaly první turnaje Školní ligy v miniházené. Tato liga je pro žáky škol, kteří se v kroužku miniházené seznámili s tímto pěkným sportem. Probíhá v rámci turnajů a je určitě zajímavou soutěží, ve které si všichni mohou poměřit svoje házenkářské umění s jinými školními družstvy. Klub TJ Sokol Velké Meziříčí a DÓZA svč Velké Meziříčí jim v tom rádi pomáhají, protože z těch nejšikovnějších se stávají jejich hráči a hráčky. Kroužky ve školách vedou kvalifikovaní učitelé, většinou z řad minulých či stále aktivních házenkářů.

ZŠ Měřín: Mgr. Pavol Živčic – trenér mladších žáků, aktivní hráč TJ Sokol Velké Meziříčí
ZŠ Sokolovská: Mgr. Jana Gebre Selassie – členka týmu veteránek TJ Sokol Velké Meziříčí, Anna Gebre Selassie – hráčka interligové Zory Olomouc
ZŠ Bory: Mgr. Dagmar Mejzlíková
ZŠ Oslavická: Vlaďka Horáková – trenérka minižáků a přípravky
ZŠ Školní: Mgr. Petr Blažek – bývalá dlouholetá opora mužské házené

Pokud byste chtěli tento kroužek na dané škole navštěvovat, neváhejte se obrátit na jednotlivé učitele.

Letošní ročník má dvě věkové kategorie, 1. – 3. třída a 4. – 5. třída. Zastoupení družstev:

1. – 3. třída

Piraně (ZŠ Oslavická)
Dravci (ZŠ Oslavická)
Žraloci (ZŠ Školní)
Kosatky (ZŠ Školní)
Lvi (ZŠ Měřín)
Buldoci (ZŠ Sokolovská)
Krokodýli (ZŠ Bory)

4. – 5. třída

Pumy (ZŠ Oslavická)
Gepardi (ZŠ Oslavická)
Rejnoci (ZŠ Školní)
Vakovlci (ZŠ Měřín)
Klokani (ZŠ Měřín)
Tygři (ZŠ Sokolovská)
Čipmanci (ZŠ Bory)

V jednotlivých zápasech nejde ani tak o skóre, ale aby si všichni hráči dostatečně zahráli, zažili turnajovou atmosféru, získali herní zkušenosti a zvýšili si kolektivního ducha. Pokud se to vše splní, tak na vyhlášení každého turnaje všechny hráče odměníme pochoutkami od firmy POEX. Na každém turnaji se vyhlašuje z každého družstva jeden hráč, kterému se zrovna dařilo nejvíce nebo udělal největší pokrok ve hře. Z prvního turnaje to byli Adam Jaša (Lvi), Vítek Smejkal (Buldoci), Michal Kaštan (Krokodýli), Adam Staněk (Dravci), Barbora Rösslerová (Piraně), Adam Krejčí (Žraloci), Richard Fexa (Kosatky), Jakub Krejčí (Vakovlci), Vítek Chlubna (Klokani), Šimon Vošmera (Tygři), Milan Dvořák (Čipmanci), Jiří Winterling (Pumy), Jaroslav Pavlíček (Gepardi), David Slabý (Rejnoci).

Celkem se prvního kola turnajů zúčastnilo přes 130 malých házenkářů a házenkářek a doufáme, že se v druhém prosincovém kole toto číslo ještě zvedne.

Autor: Petr Kaštan, TJ Sokol Velké Meziříčí
Foto: Petr Kaštan, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla