Podnapilý řidič havaroval na dálnici D1. Dechová zkouška u řidiče vykázala hodnotu vyšší než tři promile

28.11.2016, 20:56 // Rubrika: Krimi
Ilustrační foto: Pixabay

Policisté z Dálničního oddělení Velký Beranov vyjížděli v sobotu 26. listopadu odpoledne před půl čtvrtou vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na 166,3 kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že se zde střetal dvě vozidla.

Dalším šetřením vyšlo najevo, že šestačtyřicetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Volkswagen Passat – jednalo s o státního příslušníka Slovenské republiky – najížděl na dálnici D1 na nájezdu z dálničního odpočívadla na 166,3 kilometru ve směru na Prahu. Nerespektoval ale svislou dopravní značku upravující přednost v jízdě a nezastavil vozidlo na hranici křižovatky, ale plynule přejel do pravého jízdního pruhu dálnice. Tudy v ten okamžik projížděla nákladní jízdní souprava. Došlo ke střetu obou vozidel. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 90 000 korun. Společně s řidičem cestoval v osobním  vozidle ještě jeden spolujezdec. Nikdo nebyl při nehodě naštěstí zraněn.

Policisté vyzvali oba řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení a provoz vozidla a provedli u nich dechové zkoušky. U řidiče nákladního vozidla byly dechová zkouška negativní. V případě řidiče osobního vozidla skončila dechová zkouška pozitivním výsledkem, a to 2,89 promile alkoholu v dechu. Při dvou opakovaných měřeních byly zjištěny ještě vyšší hodnoty – 3,24 promile alkoholu v dechu a 3,19 promile alkoholu v dechu. Policisté muže vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Poté policisté řidiče zajistili a  převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě k vystřízlivění.

Protože byl  muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení. V neděli 27. listopadu, když muž vystřízlivěl, tak mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve věci policisté vedou zkrácené přípravné řízení.

Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, tisková mluvčí PČR
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla