Muži HHK vybojovali v Boskovicích velmi cenný bod

28.11.2016, 14:58 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

SKMB Boskovice – HHK VM 4:3 PP (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0)

Góly a asistence: 28. Špok (Karný), 53. Kroupa (Václavík, Krejčiřík), 54. Dufek (Karný, Bednář), 61. Karný (Bednář, Špok) – 22. Pejchal (Krča), 50. Křenek (Rozmarín), 56. Pejchal (Bula)
Sestava SKMB Boskovice: Hrachovina (Chvátal) – Surý A., Honzek, Dufek, Krejčiřík, Surý Z., Pelikán – Václavík, Skácel, Kroupa – Sekanina, Šebek, Špok – Hnilička, Karný, Bednář
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Svoboda I.) – Šerý, Vlašín P., Ambrož, Burian V., Kochánek, Chlubna – Křenek, Střecha, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Roupec, Rozmarín – Mašek
Rozhodčí: Zlámal – Sedlák, Skokánek
Vyloučení: 3:5, navíc: Pelikán (BOS) 5+20 za hrubost, Střecha (HHK) 5+20 za hrubost
Využití: 2:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 37:25 (12:8, 10:9, 15:8)
Procentuální úspěšnost brankářů: (BOS) Hrachovina – 88,00 % – 22 zákroků – 60 min.
(HHK) Štourač – 89,19 % – 33 zákroků – 60 min
Diváci: 125

Ve čtrnáctém kole zajíždělo první mužstvo HHK do Boskovic, kde se střetlo s hráči Minervy. Ti si v minulém kole doma vyšlápli na lídra KL, tým Kroměříže. Ten z Boskovic odjel po prohře 5:4 bez jediného bodu.

Domácí tým si dělal zálusk na další porci mistrovských bodů, které měli urvat našemu týmu.

Utkání se od úvodního buly hrálo ve vysokém tempu. První možnost změny stavu měli domácí, kteří ve 3. a v 7. minutě měli výhodu přesilové hry. Obě oslabení naše družstvo dobře ubránilo. Ve 12. minutě má početní výhodu i naše mužstvo. Přesto že se několikrát dostali naši hráči do dobré šance, nepodařilo se překonat domácího Hrachovinu v bráně. Úvodní třetina tak skončila bezgólovou remízou.

Úvod druhé periody patřil našemu týmu. Několikrát zle zatopili v boskovickém brankovišti. První gól utkání střelilo naše mužstvo. V polovině 22. minuty se u mantinelu uvolnil Michal Krča, který svoji přihrávku načasoval na uvolněného Martina Pejchala, který střelou z mezikruží střílí vedoucí gól – 0:1. Vyrovnání se domácí fanoušci dočkali na začátku 28. minuty – 1:1. V polovině utkání putuje na trestnou lavici domácí Skácel. V nabídnuté přesilovce se do brejku dostal domácí Karný, kterému znemožnil skórovat Kamil Šerý. Nařízené trestné střílení domácí nevyužili. V poslední minutě se do pěstního souboje pustili domácí Pelikán a Filip Střecha. Oba hráči dostali za vzájemnou rvačku tresty do konce utkání. Nutno podotknout, že po dlouhé době byli za rvačku, která k hokeji neodmyslitelně patří, vyloučeni oba hráči do konce utkání.

Třetí třetina byla gólově nejbohatší. Nejprve se v 50. minutě ujímáme vedení. Po střele Petra Rozmarína překonal domácího golmana David Křenek – 1:2. Boskovičtí hráči otočili průběžný stav dvěma slepenými góly v 53. minutě. Nejprve po sporném momentu, kdy domácí hráč přebíral kotouč už v útočném pásmu, vyrovnal Kroupa. Po obdrženém gólu, protestoval u hlavního sudího Petr Vlašín, kterého za nesportovní chovaní, poslal na dvě minuty na trestnou lavici. Nabídnutou přesilovku domácí hráči využili a poprvé v utkání se ujali vedení – 3:2. Další přesilovou hru měl náš tým k dispozici na začátku 56. minuty. To se za hákování poroučel na trestnou lavici domácí Kroupa. Početní výhodu proměnil ve vyrovnávací gól Martin Pejchal, kterému nahrál Honza Bula – 3:3. V témže čase si vzal trenér Vondráček oddechový čas, aby hráče uklidnil, před závěrečnými minutami. Poslední minuta přinesla ještě dvě vyložené šance. Nejprve domácí po pravé straně najeli do našeho pásma a střelou zápěstí nepřekonali pozorného Jirku Štourače. Naopak odražený kotouč se dostal k Lukáši Sobotkovi, který projel do útočného pásma. Zakončení končí nad horní tyčí domácího golmana. Třetí část byla minulostí a na řadě bylo prodloužení.

Po vhozeném buly dostal dvouminutový trest za podražení Lukáš Sobotka. Nabídnutou přesilovou hru domácí tým v téže minutě proměnil ve vítěznou branku.

Domácí si připsali za vítězství v prodloužení dva mistrovské body. Naše mužstvo si domů odvezl jeden bodík, který nás posunul na druhou příčku KL.

Ostatní výsledky čtrnáctého kola: HC Lvi Břeclav – Hokej Uherský Ostroh 4:6, HC Uherské Hradiště – HC Uničov 1:5, Dynamiters Blansko HK – SHK Hodonín „B“ 2:7, HC Spartak Velká Bíteš – HK Kroměříž 1:5, VHK Vsetín – HC Štika Rosice 1:6.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 03. 12. 2016 HHK Velké Meziříčí – HC Spartak Velká Bíteš, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)
Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí