Hasiči ve Velkém Meziříčí mají nový rychlý zásahový automobil

24.11.2016, 18:26 // Rubrika: Zprávy
Foto: HZS Velké Meziříčí

Profesionální hasiči ve Velkém Meziříčí disponují novou zásahovou technikou v podobě rychlého zásahového automobilu Land Rover Discovery 3,0.

Vůz, který hasiči převzali v Jihlavě dne 17. 10. 2016 nahradil dvanáct let staré vozidlo Toyota Land Cruiser. Rychlý zásahový automobil je primárně určen pro zásahy u dopravních nehod, a to jak na komunikacích Velkomeziříčska, tak také na dálnici D1. Právě na dálniční tepně zasahují velkomeziříčští hasiči u dopravních nehod velmi často a do jejich zásahového obvodu patří bezmála padesát kilometrů dálnice. Velkou výhodou nového vozu jsou oproti klasické cisternové automobilové stříkačce jeho rozměry, díky kterým se vozidlo snáze protáhne například stojící kolonou a sníží se tak dojezdový čas na místo mimořádné události. Zásadní novinkou ve vozidle je elektronářadí vyprošťovací sady Lucas, v dříve používaném vozidle byla vyprošťovací sada se dvěma motorovými pohonnými jednotkami. Vůz byl pořízen za celkovou cenu 2 644 000 Kč.

Základní údaje:

Podvozek Land Rover DISCOVERY 3,0 TDV6
Motor výkon 155 kW-3,0 TDV6, palivo NM
Měrný výkon motoru 47,84 kW.1000 kg
Motor kroutící moment 520MN
Převodovka 8-stupňová automatická převodovka
Největší technicky přípustná hmotnost stanovená výrobcem podvozkové části 3.240 kg
Autor: Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí
Foto: HZS Velké Meziříčí

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla