Důležitá domácí výhra házenkářů s Maloměřicemi

21.11.2016, 18:04 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Sobota 19. listopadu 2016
8. kolo 2. liga Morava – jih
Sokol Velké Meziříčí – SHC Maloměřice 31:23 (13:11)

Po výrazné prohře v minulém kole, jsme se zaměřili především na obrannou činnost, která nám výrazně „skřípala“. Dále jsme změnili útočné rozestavení, které mělo fungovat lépe než v minulém utkání. Výborně hrající hostující celek z Maloměřic sehrál ve čtvrtek vyrovnaný osmifinálový pohárový duel s Duklou Praha a prohra pouze o čtyři góly potvrdila dobrou formu hostů. Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že musíme zodpovědně bránit Maloměřické střelce a výrazně zlepšit zakončování střeleckých příležitostí.

Od počátku zápasu se hrála velice vyrovnaná partie a ve 23 min. svítilo na ukazateli skóre 10:8, přičemž naše družstvo si udržovalo mírné vedení. Za dobře fungující obranou podával skvělý výkon gólman Vojtěch Drápela, který v důležitých momentech podržel tým a zakládal rychlé útoky, ze kterých těžil s chutí hrající Martin Fiala. Poločasový výsledek 13:11 pro nás znamenal mírný optimismus do další části zápasu.

Bylo důrazně připomínáno, že musíme opět pokračovat v aktivní obranné činnosti s přístupem k útočníkům a v útoku si trpělivě připravovat herní situace. Tentokrát vše „klapalo“ dle našich představ a nedali jsme hostům příležitost přiblížit se ani na rozdíl jedné branky. Před závěrečnými minutami jsme si vytvořili desetibrankové vedení a nepřipustili jsme v závěru žádné drama. Na výhře se výrazně podílely obě spojky Večeřa – Matušík, kteří i přes osobní bránění zaznamenali dohromady 17 přesných zásahů. V tomto zápase podali všichni hráči kolektivní výkon, za který se tentokrát nemusíme stydět, a dokázali jsme si, že hrát se dá i v poměrně „okleštěné“ sestavě. Nyní zajíždíme do Napajedel, kde nás čeká velice nepříjemný soupeř.

7m hody 0/2 : 2/2, vyloučení 3:1, diváků 135

Sled branek: 3:2, 8:4, 8:8, 11:8, 13:11, 16:13, 23:17, 27:19, 29:21, 31:23

Sestava: Vojtěch Drápela, Ondřej Poul, Libor Kotík – Roman Matušík (10), Vítězslav Večeřa (7), Martin Fiala (6), Filip Svoboda (3), Jan Lečbych (3), Pavol Živčic (2), David Kubiš, Filip Macoun, Petr Babáček, trenéři Martin Janíček a Ladislav Šidlo.

Autor: Martin Janíček, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla