Na Sokolských přeborech v miniházené opět cinkaly medaile

20.11.2016, 15:09 // Rubrika: Sport
Foto: Vlaďka Horáková, TJ Sokol Velké Meziříčí

Ve sváteční den, čtvrtek 17. 11. 2016, vyrazil výběr minižáků a přípravky ze svč DÓZA na celorepublikové Sokolské přebory v miniházené do Žďáru nad Sázavou. V kategorii minižáků startovalo celkem 11 týmů, rozdělených do dvou skupin. Do přípravky se nahlásila 4 družstva a hrálo se dvoukolově každý s každým. Herní čas byl 1x 10 minut.

Minižáci:

Byli jsme nalosováni do pětičlenné skupiny společně se Žďárem n. S., dále pak s Novými Bránicemi, Kostelcem na Hané a Ostravou. Skupinu jsme zvládli velmi dobře, kdy jsme si postupně poradili se všemi soupeři, na konci zápasů jsme šetřili potřebné síly a postoupili jsme tak do semifinále z prvního místa. V semifinále jsme se střetli s celkem Luhačovic, který praktikuje jako Kostelec a Ostrava zataženou zónovou obranu. Nicméně naši kluci na soupeře doslova vlétli výborně hranou osobní obranou s kvalitním zakončením a o finalistovi bylo brzy jasno. Ve finále nás čekalo družstvo Praha Kobylisy. Celé utkání jsme si udržovali jednogólový náskok, ale po deseti minutách byl stav 8:8 a rozhodnout musely sedmimetrové hody. Všichni hráči včetně trenéra se chytli kolem ramen a věřili ve šťastný konec. Po třech sériích byl stav vyrovnaný 2:2. V rozstřelu nejprve proměnil náš svěřenec Robin Koudela a následně soupeřův hod i chytil a v našich hráčích propukla obrovská euforie a společná radost. Myslíme, že toto vítězství na turnaji si kluci budou pamatovat hodně dlouho. Jednoduché shrnutí zní: Dobrá práce!

Výsledky:

Velké Meziříčí – Žďár n. Sázavou 16:3
Velké Meziříčí – Nové Bránice 18:9
Velké Meziříčí – Kostelec n. Hané 13:7
Velké Meziříčí – Ostrava 10:8
Velké Meziříčí – Luhačovice 18:9
Velké Meziříčí – Praha Kobylisy 8:8 (3:2) sedmimetrové hody

Sestava: Vojtěch Bradáč – Robin Koudela, Benjamin Rosa, Adam Jaša, Lubomír Izdný, Denis Vik

Přípravka:

Kluci z přípravky zažili svoji první porážku v sezóně a to zrovna na tomto prestižním turnaji. Tým Nového Veselí B nás hned v prvním zápase svou rychlou hrou hodně překvapil a náš spavý styl na něj opravdu nestačil. V dalších zápasech s Novým Veselím C i Kostelcem na Hané už kluci odehráli svůj standart. Bohužel i druhé střetnutí s Novým Veselím B jsme body nezískali, ale kluci už ho odehráli mnohem lépe a v prvních minutách vedli. Pak ale přišlo pár chyb a výsledek se otočil. I druhé místo je pěkné, ale víme, že rezervy jsou.

Výsledky:

Velké Meziříčí – Nové Veselí B 8:14
Velké Meziříčí – Nové Veselí C 14:0
Velké Meziříčí – Kostelec n. Hané 7:5
Velké Meziříčí – Nové Veselí B 10:14
Velké Meziříčí – Nové Veselí C 16:0
Velké Meziříčí – Kostelec n. Hané 7:5

Sestava: Ondřej Trifanov, Michal Badalík, Vít Smejkal, Adam Krejčí, Tomáš Jelínek, Jakub Kocourek, Lukáš Trifanov, Stanislav Fňukal

Trenéři: Petr Kaštan, Vlaďka Horáková

Asistent trenéra: Tomáš Kučera

Autor: Vlaďka Horáková, TJ Sokol Velké Meziříčí
Foto: Vlaďka Horáková, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla