„A“ mužstvo HHK vychytal hodonínský golman Luner

14.11.2016, 23:08 // Rubrika: Sport

HHK VM – SHK Hodonín ‚B‘ 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly a asistence: 37. Roupec (Šerý) – 25. Račický (Jurásek), 53. Janás (Černohous), 60. Černohous (Jurásek)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Svoboda) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Kochánek, Kučera, Vondráček – Roupec, Mašek, Sobotka – Krča, Pejchal, Bula – Vlašín M., Střecha, Štěpánek – Kudláček, Rozmarín, Chlubna
Sestava SHK Hodonín ‚B‘: Luner (Zollpriester) – Čech, Fanta, Weber, Crlík, Sedlák, Štěpanovský, Talán, Výmola, Koubek, Ling, Šála, Janás, Lindner, Jurásek, Tomi, Račický, Černohous
Rozhodčí: Čuňočka – Jochman, Šustr
Vyloučení: 3:4
Využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 28:26 (4:8, 11:8, 13:10)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HHK) Štourač – 92,31 % – 24 zákroků – 58 min.
(HOD) Luner – 96,43 % – 27 zákroků – 60 min.
Diváci: 190

V jedenáctém kole krajské ligy zavítal do Velkého Meziříčí nováček soutěže, záložní tým Hodonína. Ten si v minulém kole připsal důležité dva body za výhru nad Kroměříží, která díky zaváhání přenechala první místo v tabulce našemu týmu.

Velkomeziříčští trenéři přišli během jednoho týdne o dva zkušené útočníky první formace, kteří budou týmu několik týdnů chybět. K tomu se přidal při rozbruslení Petr Vlašín, kterému vystavila stopku natažená třísla. A na herním projevu našeho týmu to bylo opravdu znát.

Úvod utkání patřil našemu týmu. Hned v první minutě se do samostatného nájezdu dostal Lukáš Sobotka, který zakončil střelou do sítě nad ochranným tvrzeným sklem. V šesté minutě se do šance dostali hodonínští. Střelu Račického zastavila spojnice brankové konstrukce. O minutu později se do brejku dostal Michal Krča, který přihrál najíždějícímu Lukáši Sobotkovi. Toho vychytal brankář hostí Luner. Do konce, oboustranně, opatrné první části nikdo neprosadil.

Druhá třetina začala gólem v naší brance. Přihrávku Juráska proměnil ve vedoucí gól Račický – 0:1. Po obdržené brance se naši hráči ještě více snažili útočit a několikrát zle zatápěli Lunerovi v brance soupeře. Ve 37. minutě konečně kapituloval hodonínský golman. Po přihrávce Kamila Šerého střílí vyrovnávací gól Jirka Roupec. Remízou 1:1 skončila prostřední část.

Ve třetí periodě se opět snažili obě mužstva strhnout vedení na svou stranu. Proti byli pozorní gólmani. Rozhodující gól viděli diváci v 53. minutě. To se prosadil hostující Janás – 1:2. Ke konci utkání vrcholil tlak našeho týmu, ale vyrovnání jsme se nedočkali. Naopak ve hře bez brankáře stanovil konečnou podobu výsledku hodonínský Černohous, který vteřinu před koncem třetí třetiny poslal kotouč do naší svatyně – 1:3.

První mužstvo si tak připsalo druhou prohru v sezoně a opět na domácím hřišti. Přes sobotní prohru patří HHK VM stále první příčka v tabulce KL.

Ve čtvrtek zajíždí „A“ mužstvo HHK do Kroměříže, kde se střetne s aktuálně druhým týmem tabulky KL.

Ostatní výsledky jedenáctého kola: Dynamiters Blansko HK – Hokej Uherský Ostroh 1:6, SKMB Boskovice – HC Štika Rosice 4:1, HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov 4:3PP, HC Lvi Břeclav – HC Uherské Hradiště 4:2, VHK Vsetín „B“ – HC Spartak Uherský Brod 3:13.

Program mužů na tento týden:

• Čtvrtek 11.2016   HK Kroměříž – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.30 hod.