14.11.2016, 09:06 // Rubrika: Sport

Neděle 6. listopadu 2016
2. liga mladší dorostenci Morava – jih – 7. kolo
Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí 40:40 (24:19)

Mladší dorostenci v Újezdu nezachytili úvod utkání, kdy soupeř důrazně bránil a poměrně snadno se individuálně prosazoval přes naši obranu. Naše družstvo se zkoncentrovalo až ve 12. minutě, kdy jsme vyrovnávali na 12:12. Nepřesná střelba, chybná rozehrávka a mizerně sehrané přesilové hry opět znamenaly vedení soupeře. Navíc naši hráči jako by se zapomněli vracet do obrany a soupeř si do poločasu vytvořil pohodlný náskok 24:19. Další nevýhodou byla situace ve 20. minutě, kdy za nešťastný faul, viděl červenou kartu, do té doby dobře hrající Štěpán Fiala.

V druhé půli jsme sice zlepšili obranu, ale značné nepřesnosti v útoku a neproměňování vyložených šancí nás stálo mnoho sil a soupeř si udržoval vybudované vedení. Za celé utkání jsme neproměnili čtyři 7m hody! Nedařila se nám střelba z křídel. Naštěstí to na sebe vzaly spojky Petr Kavka s Kamilem Babáčkem a stahovali jsme náskok soupeře. V 50. minutě se nám vyplatil tah s Dominikem Šrolerem na spojce, který hru oživil, a tři minuty před koncem jsme šli do vedení! V dramatické koncovce se Újezd dostal do vedení, naše družstvo si bralo 25 vteřin před koncem time-out. Akci jsme nesehráli podle představ a soupeř vyhrál 41:40. Došlo ale k překontrolování gólů, protože stolek domácích dělal značné hrubky a nakonec z toho byla remíza 40:40. Domů jsme tak odjížděli se smíšenými pocity.

Hra nepostrádala tempo a rychlost, ale značné množství chyb a neproměněné šance náš výkon degradovaly. Navíc dobře zahraných pět minut střídala pětiminutová mizérie, takto nevyrovnaných výkonů se potřebujeme vyvarovat a musíme to do příště určitě zlepšit.

7m-hody 3/3:6/2 vyloučení: 8:1 navíc přímá ČK VM Fiala, diváků 38

Sled branek: 3:1, 6:3, 9:9, 12:14, 20:16, 24:19, 28:23, 35:33, 37:38, 40:40

Sestava a branky: Roman Juhoš – Petr Kavka (12/2), Jan Hnízdil (8), Kamil Babáček (7), Vojtěch Svoboda (7), Štěpán Fiala (3), Dominik Buchta (2), Dominik Šroler (1), Alex Cerkal, Alex Kuřátko, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.