FC Velké Meziříčí vyhrál v posledním letošním utkání

FC Velké Meziříčí vyhrál v posledním letošním utkání - ZaostřenoVM.com

FK Mohelnice – FC Velké Meziříčí 1:2 (1:1)

Delegát: Urban Petr
ŽK: Surzyn – Kruba, Krejčí, Smejkal, Demeter
Góly: Hapal – 2x Simr
Diváci: 230
Sestava domácí: Večeřa – Markovič, Kovář, Surzyn, Pinkava – Fišara, Hapal, Heindreich, Bača – Vokoun (60. Olejnik), Bzirsky – na lavičce Marak, Svoboda, Knyř – trenér Sedláček
Sestava hosté: Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí – Dolejš (42. Puža), Berka, Šuta, Smejkal, Deméter (89. Čermák) – Simr, Mezlík (88. Pokorný) – na lavičce Zavadil, trenér Smejkal

V sobotu za velmi chladného podzimního počasí sehrál náš tým svoje poslední letošní utkání na horké půdě v Mohelnici.

Od úvodu utkání byl jasně lepším týmem na hřišti družstvo domácích. Náš tým přehrával ve všech směrech. Dobře nás napadali a nákopy hned z obrany hráli na brejky. My jsme vymýšleli složitosti a hodně jsme kazili přihrávky. V 10. minutě po pěkné akci Dolejše střílel do tyče Mezlík. Do 20. minuty utkání přesto ovládali hru domácí. V 21. minutě se blýskl hlavičkou Kriegsmann, ale ta šla bohužel do náručí Večeře. V 22. minutě po VPK otevírá skóre utkání hlavičkou domácí Hapal 1:0. Bylo to zasloužené vyústění dění na hřišti. V 26. minutě po centru Demetera zakončil vysoko nad branku z malého vápna Dolejš. V 28. minutě nás podržel brankář Krůba, který zlikvidoval bravurním zákrokem brejk domácích. Ve 40. minutě se zranil v souboji o míč náš Petr Dolejš a musel střídat. V 43. minutě přišel světlý moment našeho týmu kdy po ose Šimáček, Šuta, Simr zakončuje poslední jmenovaný po pěkné akci na jeden dotek na 1:1. Byl to pro náš tým důležitý moment před odchodem do kabin.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v novém rozestavení 4-5-1. Hned se to projevilo na zlepšené defenzívní činnosti. Kluci zjednodušili obrannou činnost, zlepšili pohyb bez míče a začali konečně tým domácích presovat. To vše přineslo ovoce v tom, že jsme byli častěji na míči. Zjednodušila se kombinace a počat doteků s míčem. V 49. minutě utekl po levé straně Demeter, krásně přihrál do vápna Simrovi a ten otočil skóre v náš prospěch 1:2. Do konce utkání jsme si připravili ještě několik šancí, ale již jsme nic neproměnili. Domácí tým ve druhém poločase zahrozil pouze ze dvou standartních situací.

Nejlepší hráči utkání: Mezlík, Simr  –  Hapal

Vyjádření trenéra Smejkala: První poločas byl z naší strany odfláknutý, ale naštěstí v závěru první půle došlo k vyrovnání. Hráli jsme opět zbytečně složitě a kupili jednu chybu za druhou. Druhý poločas byl o něčem jiném. Měl jsem pocit, že na hřiště přišli úplně jiní hráči. Vše zjednodušili, v obranné činnosti nevymýšleli složitosti a konečně se dařila i kombinace směrem do předu. Za další body z venkovního utkání jsem moc rád.