Pohár Vysočiny pro Petra Vokouna

13.11.2016, 12:12 // Rubrika: Sport
Pohár Vysočiny pro Petra Vokouna - ZaostřenoVM.com

V podvečer 11. listopadu 2016 byla Jihlava plná slavnostní nálady. Na náměstí probíhalo přivítání sv. Martina a v gotickém sále jihlavského magistrátu bylo vyhlášení ankety Atlet Vysočiny 2016 a vyhlášení Běžeckého poháru mládeže. Sv. Martin štědře rozdával zlaté penízky a v sále se rozdávaly zlaté medaile a ocenění.

Letošní pohár měl šest závodů – Třebíč, Nové Město na Moravě, Pacov, Chotěboř, Humpolec a Jihlava.

Všechny tyto závody přilákají vždy ty nejlepší běžce z Vysočiny. Reprezentant Sokola Velké Meziříčí Petr Vokoun se postavil na start pěti závodů a ve všech s přehledem zvítězil. Nebylo tedy žádným překvapením, že trofej pro vítěze zvedne nad hlavu právě on. Druhé místo obsadil Pavel Dolák z Jihlavy a dělené třetí místo obsadili Adam Trojan z Třebíče a Jakub Altrichter z Jihlavy. Hoši si společně s ostatními sportovci užili svých pět minut slávy a slavnostní atmosféru.

Před sebou mají v letošním roce ještě Mistrovství České republiky v přespolním běhu v Praze, a tím se sezona uzavře.

Pak už je čeká jen tvrdá zimní příprava v hale na další atletický rok, který pro mladé atlety bude opět olympijský. Všichni jim přejeme hodně zdraví, chuť do tréninku a radost ze sportování.

Autor: Dr. Miloš Vokoun