Extraliga kadetů ve Velkém Meziříčí

11.11.2016, 20:03 // Rubrika: Sport
Extraliga kadetů ve Velkém Meziříčí - ZaostřenoVM.com

Kadeti tvoří zbrusu nový tým. Z loňské základní sestavy zůstalo jen libero Petr Trybuček. Ostatní prožili svou premiéru. Proto zde nejde ani tak úplně o výsledek (i když jen z hlediska nesestupu z této soutěže) jako spíš o obraz převedené hry.

Základní strategii známe a snažili jsme se ukázat, že i umíme. Ovšem napoprvé nejde ideálně nic. Sice jsme absolvovali v tomto složení několik přípravných zápasů, ale mistrák je mistrák. První turnaj extraligy kadetů se odehrál  22. – 23. 10. v Novém Jičíně. V prvním zápase s Novým Jičínem  po šťastném vítězství v první setu, jsme se zklidnili natolik, že další sety byly již jednoznačné. Velké Meziříčí – Nový Jičín 3:0 (24, 15, 17). Čekal nás papírový favorit skupiny, celek ŠSK Beskydy. Zde nám to nešlo. Výsledek nenechal na sebe dlouho čekat. Velké Meziříčí – ŠSK Beskydy 0:3 (-13, -22, -20). Další den jsme se nejprve utkali s pražským celkem z Proseku a i když byl zápas vyrovnaný, přeci jenom rozhodla naše nezkušenost, která plodila i zbytečné chyby. Prosek – Velké Meziříčí 3:0 (22, 17, 22). Prosek nakonec rozhodl v zápase s Beskydami o svém vítězství ve skupině a postupu mezi nejlepší pětku. Nás čekal poslední zápas s nováčkem ze Svitav. Byl to nervák se šťastným koncem pro nás. Přeci jenom čtyři zápasy  během dvou dnů byly pro nás tvrdým oříškem. Nakonec jsme vyhráli a spolu se soupeřem se dostali do skupiny o 11. – 15. místo. Svitavy – Velké Meziříčí 1:3 (23, -19, -23, -26).

Nyní nás čeká odveta za první turnaj. V něm se kvalifikovali do třetí skupiny o 11. – 15. místo a naším cílem je dostat se zpět do elitní desítky. K tomu by měl pomoci turnaj pořádaný u nás doma v tělocvičně za kostelem. Dokonce i muži ustoupili požadavkům kadetům a svůj klíčový zápas o vedení v II. národní lize sehrají na půdě soupeře v Hradci Králové. Kadeti se utkají v sobotu 12. listopadu v 10.00 Svitavy, potom od 16. hod Ústí n.L. V neděli pak v 11 hod s Ostrovem nad Ohří (kadetský tým Karlovarska) a turnaj uzavře zápasem s Opavou od 17.00 hod.

Autor: Petr Juda, Spartak Velké Meziříčí
Foto: Spartak Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla