Adventní koncert v Borech navodí tu pravou vánoční atmosféru

9.11.2016, 17:52 // Rubrika: Bude se dít
Adventní koncert v Borech navodí tu pravou vánoční atmosféru - ZaostřenoVM.com
Foto: Matěj Měrtl

Pomalu začíná ubývat dne, tma převládla, hvězdy jsou na nebi dřív, než se stihneme vrátit utahaní z práce a každý z nás, ať už chce nebo nechce, musí přiznat, že zima klepe na dveře a blíží se čas Adventu a svátků Vánočních. Zatím ještě neznějí koledy v obchodech ani z rádií a nesvítí v ulicích vánoční výzdoba, ale než se rozhlédneme, jsou tady – Vánoce.

Většina z nás má Adventní čas spojen s nervozitou – přemýšlením co koupit, jaký druh cukroví a kolik letos zase upečeme, koho musíme nebo chceme navštívit…

Pak je tu ale čas, kdy si rádi odpočineme, posedíme a uvolníme svoje myšlenky, přivoníme k vánoční atmosféře a v klidu vychutnáme chvíle provoněné jehličím, purpurou a kořením. Zaposloucháme se do melodií, které nás přimějí zavzpomínat … zhodnotit … uvědomit si … a hlavně, radovat se z toho, že můžeme znovu tento krásný sváteční čas, věnovat svým nejbližším.

Proto bychom vás rádi pozvali na Adventní koncert, který se již třetím rokem koná v Borech v Kulturním domě. Od začátku je hlavním účinkujícím kapela FOUR COVERS, pod vedením Michala Kmenta, který jako skvělý moderátor, provází celým večerem a každým rokem si kapela připraví nadčasový program pro všechny věkové kategorie obecenstva. Vystřídali se interpreti jako – učitelé Základní Umělecké školy v Jihlavě, skupina KUSPOKON z Velkého Meziříčí, rendes-fou – výherci Porty 2016, Marek Vaňkát s akustickou kytarou a Ondra Chalupa jako doprovod na klávesy, zpěvačka Vendula Příhodová, Lenka Orlová z Radostína nad Oslavou a další. Věříme, že každý koncert byl pro diváky příjemným zážitkem a stejně tak i letos bychom rádi přispěli k příjemné adventní atmosféře. Účinkující pro tento rok budou Four Covers (Michal Kment, Martin Chalupa, Ondřej Chalupa, Miloš Fic) a hosté, členky Polenského Big Bandu pod vedením Jiřího Šímy (Šarlota Vlachová, Andrea Satrapová), Marek Vaňkát a Ondřej Chalupa, lidová muzika Lhotár.

Letos, se Adventní koncert koná v sobotu 10. prosince a je pro vás připraven předvánoční jarmark, kde si můžete zakoupit spoustu krásných dárků pro své milované. Najdete zde stánek s keramikou, malovanými hrníčky od Martiny Pospíšilové, drobné sladkosti a čaje, anděly, košíky nebo zvonky z pedigu od paní Míly Pospíšilové z Tasova, slaměné ozdoby z dílny paní Kratochvílové, šperky a bižuterii Jany Březkové, kované podkovy a zvonečky od pana Netrdy, koše pletené z papíru, od slečny Zikmundové, korálky pana Špacíra, skvělé domácí trubičky z pekařství od Maršálků, prostírání, peroutky, šité obaly na kapesníčky od paní Peškové. Můžete si zakoupit i vánoční přání, balící papíry nebo kalendáře, a tím podpořit handicapované umělce, kteří malují svá dílka ústy nebo nohama a tím podpořit jejich úsilí, začlenit se do běžné společnosti – Sdružení handicapovaných umělců – Vydavatelství UMUN.

Občerstvení je pro všechny zajištěno, nabídneme grilovanou kýtu, pivo, svářáček, kávu, limo. Pro děti čaj zdarma.

To vše si můžete vychutnat v příjemném prostředí vánoční atmosféry za poslechu lidových písní a koled.

Adventní jarmark začíná od 14.30 před Kulturním domem v Borech.

Začátek 1. koncertu – 17.00
Začátek 2. koncertu – 19.30

Předprodej vstupenek bude od 14. 11. 2016, v prodejně hudebních nástrojů MusicData ve Velkém Meziříčí, nebo v kanceláři vedoucí jídelny na OÚ v Borech.

Stejně jako v předchozích letech, kdy jsme výtěžek z koncertu věnovali na podporu dobré věci – (první ročník byl věnován mladé dívence, která náhle onemocněla leukémií, a díky výtěžku z koncertu jsme jí mohli za přispění obchodu CZC Velké Meziříčí, darovat notebook, aby mohla být z onkologického oddělení v kontaktu se svými spolužáky, učiteli, ale především s rodinou a přáteli, výtěžek z druhého koncertu jsme rozdělili borským organizacím, které se věnují práci s dětmi), tak i letos bychom rádi výtěžek z koncertu věnovali lidem, kteří svůj život zasvětili pomoci potřebným a s láskou se starají o nemohoucí a nemocné. Jsou to „andílci“ z Domácího Hospicu Vysočina ve Velkém Meziříčí.

Těšíme se na vás a doufáme, že vám alespoň trochu zpříjemníme předvánoční čas.

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: za organizátory Petra Příhodová
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla