Léto začíná, kroužky končí

7.6.2014, 17:35 // Rubrika: Zprávy
ZaostřenoVM.com

Dne 25. 05. 2014 proběhla v Luteránském gymnáziu „Domečkovská akademie“, přehlídka dětí ze zájmových útvarů Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí.

Celým programem nás provázeli mladí moderátoři pod vedení vedoucího pana Tomáše Matuly.

Na přehlídce vystoupila skupina kytaristů, která zahájila několika příjemnými písněmi s kytarovým

doprovodem.

Účastníci v sále dostali při vstupu malé zpěvníčky, aby si mohli s kytaristy zanotovat. Další vstup byl určen malým slečnám z kroužku Radovánek, které zatančily taneček na písničku Zuzany Norisové „ ŠŠŠ“.

Po Radovánku měly prostor děti z kroužku „Žížalky“. Kroužek se zaměřuje na pohybovou výchovu. Žížalek bylo plné pódium a zatančili na píseň „Ram Zam Zamů, kde ukázaly práci s ponpony, a na píseň „Mýdlo“ od oblíbené Míši Růžičkové. Následující program patřil malým flétnistkám, které zahrály písničky, které se naučily v kroužku „Zdravé pískání“. Před dalším vystoupením seznámila posluchače v sále moderátorská dvojka Tomáš a Markéta s pomůckou Crazy Teamu – ponpony. A poté už děvčata převáděla svou taneční kreaci. Po roztleskávačkách se publiku představili tanečníci z Club dance I. s choreagrafií na píseň One Direction a Club dance II. s tancem na píseň Avril Lavingne. Po vystoupení streetových tanečníků přišly na scénu tanečnice, které předvedly dva tance s nádechem orientu. Po skončení vystoupení orientálních tanečnic přišli na řadu sportovci. Předvedli příznivcům v hledišti, že badminton je príma hra, kterou si lze zahrát třeba ve větší garáži a v neposlední řadě vyskotačily na pódium děti z kroužku „Abeceda sportu“, které předvedly jednoduché gymnastické cviky na žíněnce. Na závěr programu zatančily děti z Club dance III. a Club dance IV. Během programu byla podána informace o programu pro mládeže DofE. Při odchodu si každý účastník mohl ochutnat výrobky dětí z kroužku „Holky, kluci v akci“. Podávali se chutné perníčky a slané chuťovky.

Děti z některých kroužků nevystupovaly, ale právě ony nás často prezentují na různých soutěžích, nebo si chodí do „domečku“ jen tak hrát.

„Domečkovskou akademií“ skončil školní rok na Domě dětí a mládeže Velké Meziříčí.

Děkuje všem šikovným dětem, Vám rodičům, partnerům a příznivcům Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí.

Velké poděkování patří také interním i externím pracovním pracovníkům Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí za jejich každodenní práci s dětmi.

FOTO ARCHIV

Autor: Alena Vidláková, Dům dětí a mládeže Velké Meziříčí
Foto: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla