Minižáci ze svč DÓZA si odvezli z dvoudenního turnaje házené zlaté medaile

8.11.2016, 18:47 // Rubrika: Sport

O víkendu 5. – 6. 11. 2016 vyrazili naši minižáci a minižačky na dvoudenní turnaj do Pardubic na Pramínek Cup 2016. Tento turnaj se nehrál klasickým způsobem 4+1, ale hrála se klasická velká házená na celé hřiště 6+1. Pro kluky to byl v této kategorii první turnaj. Na turnaji startovalo celkem 11 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. V celkovém hodnocení se vyhlašovali kluci a holky zvlášť. Jeden zápas trval 2×10 minut.

Minižáci

V sobotu se odehrály zápasy v základní skupině. Postupně jsme se střetli s Praha Háje, Slávia Praha, Pardubice dívky a Slovany Plzeň. Všechny tyto zápasy jsme zvládli velmi dobře a do druhého dne jsme šli do dalších bojů z prvního místa. Prostor na hřišti dostali všichni hráči. Kluci předváděli rychlou a nápaditou hru s kvalitním brankářem v zádech.

V neděli jsme odehráli tři zápasy s týmy Havlíčkova Brodu chlapci, Prahou Kobylisy a Písku. První utkání jsme rozhodli až v samém závěru, proti Kobylisům jsme odehráli výborný zápas, od začátku bylo o vítězi jasno. V posledním utkání proti také neporaženému celku z Písku jsme se celý zápas trápili. Klukům už docházeli síly a hráli jsme v křeči. Bohužel to byl na turnaji poslední zápas a tak jak hráčům i trenérům trochu pokazil celkově velmi povedený turnaj.

Kdyby se dívčí a chlapecká kategorie brala dohromady, skončili bychom na druhém místě. Tak tomu ale nebylo a kluci byli oceněni zlatými medailemi a velmi pěkným pohárem za první místo. Kluci zvládli celý turnaj, až na poslední zápas, na jedničku. Jedna špatná kapka ale moře nedělá. Prezentovali jsme se velmi pěknou házenou a dobrou obranou. Za naše družstvo byl oceněn jako nejlepší hráč Robin Koudela, ale pochvalu zaslouží všichni kluci, zvláště Marek Uchytil, který předváděl v brance velmi dobré výkony. Naše borce chválili i ostatní trenéři a přihlížející diváci, čimž kluci udělali velmi dobrou reklamu jak celému Velkému Meziříčí, tak i svč DÓZA, kam všichni spadají.

Výsledky:

VM kluci – Praha Háje 12:6
VM kluci – Pardubice dívky 15:8
VM kluci – Slávia Praha 14:8
VM kluci – Slovany Plzeň 14:6
VM kluci – Havlíčkův Brod chlapci 9:8
VM kluci – Praha Kobylisy 16:7
VM kluci – Písek 4:12

Celkové skóre: 84:55

Sestava: Marek Uchytil – Jakub Uchytil, Lubomír Izdný, Vojtěch Bradáč, Robin Koudela, Benjamin Rosa, Adam Jaša, Štěpán Čermák, Tobiáš Kieč, Jaroslav Pavlíček, Denis Vik

Trenéři: Petr Kaštan, Vlaďka Horáková

Vedoucí zájezdu: Pavel Uchytil, Jan Kieč, Miloš Rosa

Minižačky

Na tento turnaj vyjela děvčata okusit, co je to velká házená. Velkou házenou hrála poprvé a tohoto úkolu se zhostila dobře. Děvčata se snažila, ale ještě musí sbírat mnoho zkušeností.

Sestava: Tereza Divišová- Karolína Lišková, Veronika Hladíková, Lucie Chlubnová, Laura Lázničková, Nikola Pokorná, Karolína Mladá, Kateřina Berková, Kamila Derahová, Michaela Balabánová, Anežka Nováková, Vendula Pospíšilová

Trenérka: Ilona Závišková

Autor: trenéři miniházené
Foto: trenéři miniházené
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla