Házenkářky proti Porubě nezaváhaly - ZaostřenoVM.com

Sobota – 5. listopadu
1. liga žen – 7. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Poruba B 32:27 (20:15)

V sedmém kole první ligy žen jsme na naší palubovce hostili poslední tým soutěže, Porubu B. Mladý tým, který dokázal v minulém kole bodovat proti silnému soupeři, byl pro naše házenkářky výzvou. Hráčky chtěly po dlouhé době odehrát zápas, v němž budou lepším týmem, což se také povedlo.

Vstup do utkání ovšem nevyšel podle našich představ a ve třetí minutě jsme již prohrávali 1:3. Hlavním důvodem byla nedůrazná obrana a technické chyby. Postupem času se hra více vyrovnala. Hostující hráčky hrály v poměrně vysokém tempu a my jsme jim zdatně sekundovaly. V půlce poločasu došlo k předpokládanému zlomu v utkání. Nasazené tempo nedokázaly soupeřky držet, a proto začaly ztrácet důraz v obraně i pohyb v útoku. Naše hráčky toho dokázaly využít a postupem času se ujaly vedení (18. minuta 13:10, 29. minuta 20:13). Škoda jen závěru první půle, kdy jsme takticky nezvládli konec a místo abychom vedení navýšili, tak jsme ještě dvě branky inkasovali a poločas tak skončil pěti brankovým rozdílem.

Do druhé půle jsme vstoupili dobře a třemi trefami v řadě potvrdili naše vedení. Prvních patnáct minut jsme dokázali snadno skórovat díky přímočarým akcím. V posledních patnácti minutách ovšem již na našich spojkách byla vidět ztráta energie, která se projevila tím, že jsme tento úsek prohráli poměrem 4:7! Naše technické chyby vybídly soupeřky k snadnému skórování a ty nezaváhaly. Naštěstí jsme měly nahraný náskok, a proto jsme se mohli radovat z vítězství v poměru 32:27.

Naše holky je však třeba pochválit jak k zápasu přistoupily a hrály s mnohem větší uvolněností než v předchozích zápasech. Navíc výkony našich křídel jsou opravdu na dobré úrovni, protože celkem trio Koudelová – Svobodová – Škrdlová vstřelily 15 branek a dalších osm tref přidala spojka Hanka Hublová.

V dalším kole zajíždíme na palubovku nováčka soutěže z Hodonína. Tento celek aktuálně figuruje na první pozici a ve svém kádru má zkušené interligové hráčky. Zápas to bude velice těžký, ale o body se určitě porveme.

7m hody 1/1:3/3, vyloučení 6:3, diváků 139

Sled branek: 1:3, 6:6, 10:8, 15:11, 20:13, 23:15, 25:18, 28:20, 31:23, 32:24, 32:27

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová – Hana Hublová (8), Renata Škrdlová (8), Veronika Stará (5/1), Diana Svobodová (4), Jarmila Chromá (3), Eliška Koudelová (3), Marianna Kušová (1), Kristýna Necidová, Denisa Hladíková, Lucie Zbožínková, Linda Prokopová, Iva Závišková, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová, TJ Sokol Velké Meziříčí