FC Velké Meziříčí vyhrál nad Blanskem 2:1

FC Velké Meziříčí vyhrál nad Blanskem 2:1 - ZaostřenoVM.com

Delegát: Babíček Josef
Góly: 9. Simr Pavel, 11. Smejkal Eduard – 16. Koudelka Jan
ŽK: Koláček, Pospíšil
Diváků: 395
Sestava domácí: Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí – Dolejš, Berka, Smejkal (72. Puža), Šuta, Demeter – Simr, Mezlík  na lavičce, Čermák, Pokorný, Zavadil – trenér Smejkal
Sestava hosté: Flodr – Duda (81. Minx), Koláček, Šplichal, Kučera – Muller (46. Chloupek), Koudelka, Pospíšil, Grómský – Trtílek (60.Kolařík), Píšek – na lavičce Kratochvíl trenér Zbořil

Na poslední naše domácí podzimní utkání se přišla podívat slušná návštěva diváků. Hřiště bylo sice značně podmočené, ale způsobilé utkání.

Hned od úvodu utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou. My jsme měli trochu problém dát si míč přesněji do nohy, což nahrávalo aktívním hostům. V 9. minutě vyslal Smejkal do levé strany Mezlíka, který si potáhl míč na kraj velkého vápna a následně odcentroval do vápna na nikým nehlídaného Simra, který tak dal hlavou 100 branku za 5 a půl sezony v našem klubu. Tato branka nás notně nakopla. O 2 minuty později Mezlík poslal do brejku Dolejše, který poslal ostrý centr do vápna, na který si naskočil Smejkal a hlavou zvýšil na 2:0. O minutu později opět brejk Dolejš šel pod sebe ve velkém vápně. Nabíhající Berka chytře pustil a Demeterovu střelu Flodr tak, tak vyrazil na RK. V 16. minutě po schrumáži v našem velkém vápně nařídil hlavní sudí Klíma penaltu, kterou Kruba na první pokus chytil, ale na dorážku exekutora Koudelky už neměl 2:1. V 19. minutě předvedli krásnou akci Mezlík s Dolejšem, ale Peťa trefil jen padajícího brankáře. Ve 22. minutě hosté trefili tyč Krubovi branky. V 37. minutě opět zatáhl míč do vápna Dolejš, přihrávka pod sebe, ale Mezlík přestřelil branku hostí. V závěru poločasu mohl vyrovnat Kučera, ale z malého vápna vůbec netrefil branku.

Druhý poločas jsme začali aktivně a chtěli jsme rozhodnout o osudu utkání. Ve 47. minutě měl možnost zvýšit skóre Smejkal po přihrávce Dolejše, ale střelu doprostřed branky Flodr chytl. V 54. minutě poslal do vápna ostrý centr Demeter, Flodr jen míč vyrazil před sebe ke Smejkalovi a ten těsně minul levou tyč jeho branky. V 58. minutě rozehrával VPK Krigsmann, který našel Simra, ten sklepl míč pod sebe na Mezlíka a ten ranou z první vyzkoušel pozornost Flodra. V 70. minutě byl ve vápně ruka stažen Smejkal, ale píšťalka hlavního sudího byla němá. V 75. minutě poslal do vápna ostrý centr Demeter, ale Simrovi ho z hlavy sebral Flodr. V 83. minutě opět Simr po RK Demetera hlavou do rukavic hostujícího brankáře.

Nejlepší hráči utkání: Mezlík, Krejčí – Koudelka

Vyjádření trenéra Smejkala: Jsem hrozně moc rád, že jsme udrželi podzimní domácí neporazitelnost, a že Pavel Simr dal svůj stý gól před domácími diváky. Jinak soupeř z Blanska mě překvapil otevřenou hrou s rychlým přechodem do protiútoku. Dnešní utkání se hrálo v rychlém tempu a my jsme neproměnili obrovskou spoustu gólových šancí.

Autor: Libor Smejkal, FC Velké Meziříčí