Starší dorostenky doma vítězně nad Porubou

6.11.2016, 16:36 // Rubrika: Sport

Sobota 5. listopadu
1. liga starší dorostenky
Sokol Velké Meziříčí – Sokol Poruba 32:26 (16:13)

Letošní poslední domácí vystoupení zvládl domácí tým vítězně. Od prvních minut však měly aktivitu na rukou mladé Ostravanky. Náš celek v úvodu trápila nepřesná rozehrávka a poměrně ospalý výkon v defenzívě. Postupem času se podařilo zkonsolidovat výkon jednotlivkyň ku prospěchu celého kolektivu. Zlepšená souhra obrany a následné brejkové situace nám vynesly v rozmezí 16. – 19. minuty dvougólové vedení. Do poločasové pauzy jsme pak byli herně lepším celkem s mnoha nápaditými akcemi. Dílem toho byl místy až čtyřgólový náskok. Po změně stran soupeřky přidaly na obranném důrazu, začaly efektivněji proměňovat svoje šance a pomalu ukrajovaly z našeho náskoku. V této fázi jsme „přežili“ i dvě po sobě jdoucí oslabení a s velkým štěstím neinkasovali. Naopak během 42. – 46. minuty jsme se „otřepali“ a po sérii čtyř přesných zásahů odskočili až na výraznější vedení 24:19. Severomoravanky jsme důraznou obranou nepouštěli do zakončení a sami pak efektivně využívali svoje šance. Po závěrečném signálu jsme tak mohli slavit třetí sezónní vítězství.

V brance podala dobrý výkon Veronika Blažková, na rozehrávce rozdávala finální přihrávky Kateřina Závišková. Svůj dosavadní nejlepší sezónní výkon předvedly Hana Patočková a Lenka Pacalová. Z postu spojky se střelecky prosazovala Andrea Rymešová, obranu dirigovala Kristýna Cahová. Ivančické posily Michaela Bendová, Simona Fraňková a Petra Šiplová byly důležitým prvkem našeho vítězství.

7-m hody 0:2/1, vyloučení 4:2.

Sled branek: 0:2,2:3,4:4,6:4,7:8,10:8,13:9,13:11,14:12,15:13,16:15,18:17,20:18,21:19,24:19,26:24,29:24,31:25.

Hrály: Blažková Veronika, Šiplová Petra – Pacalová Lenka(7), Patočková Hana(7), Rymešová Andrea(6), Závišková Kateřina(4), Bendová Michaela(4), Fraňková Simona(2), Cahová Kristýna(1), Špinarová Veronika(1), Pospíšilová Markéta, Matoušková Zuzana, Veselská Natálie.

Trenér ing. Vincenc Záviška, vedoucí družstva Renata Škrdlová.

V dalším soutěžním kole společně s prvoligovým týmem žen zavítáme na hřiště ambiciózního Hodonína.