Házenkářky trápí obrana. Ze dvou zápasů braly pouze dva body

2.11.2016, 22:46 // Rubrika: Sport
Házenkářky trápí obrana. Ze dvou zápasů braly pouze dva body - ZaostřenoVM.com

TJ Sokol Velké Meziříčí – SHK Kunovice 31:32 (16:15), hráno 22. října 2016 – 5. kolo

Na domácí palubovce měly naše hráčky splnit roli lépe postaveného družstva v tabulce. Ovšem velice špatná obrana a nezvládnutá závěrečná patnáctiminutovka zápasu nás o body připravila nejtěsnějším rozdílem. Hráčky sice v průběhu utkání vedly i o pět! branek, ale soupeřky dokázaly větší chutí po vítězství zápas překlopit na svoji stranu.

7m hody 5/7:5/5, vyloučení 3:4, diváků 100

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová – Hana Hublová (8), Iva Závišková (6), Veronika Stará (5/4), Eliška Koudelová (5), Renata Škrdlová (4), Lucie Zbožínková (3/1), Diana Svobodová, Denisa Hladíková, Linda Prokopová, Lenka Pacalová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

TJ Jiskra Otrokovice – TJ Sokol Velké Meziříčí 34:36 (17:20), hráno 29. října 2016 – 6. kolo

V sobotu zajíždělo družstvo do Otrokovic s jasným cílem. Zlepšit obranu a vyhrát. Tento cíl se podařilo naplnit pouze napůl. Naštěstí tou důležitější půlí a to vítězstvím.

Vstup do utkání vyšel lépe hostujícím hráčkám. V první desetiminutovce jsme se ujaly mírného vedení. V průběhu střední části přebraly otěže zápasu domácí házenkářky. Dokázaly zakončovat z prostoru brankoviště po jednoduchých kombinacích, které naše obrana nedokázala přerušit. Navíc se nám nedařilo ani v útoku, a proto bylo ve 20. minutě skóre 14:9. Time-out domácích ovšem naše hráčky paradoxně nakopnul a během šesti minut otočily utkání na svoji stranu v poměru 14:17. V této fázi zápasu fungovala obrana, z čehož těžila naše křídla prostřednictvím rychlých útoků. Do poločasu ještě nějaké branky padly a my vedly 17:20.

Ve druhém poločasu se hrála hodně vyrovnaná partie. Na našich brankách se podílelo trio Koudelová-Škrdlová-Závišková, které celkem vsítily 27! branek. Ovšem opět naše hra v obraně byla nedůrazná. Sice jsme do hry nepustily nejlepší střelkyni domácích, ale bohužel se tím otevřel prostor jiným hráčkám, které převážně zakončovaly z nejtěsnější blízkosti brány.

I když v tomto utkání padlo hodně branek, tak naše hra byla uvolněnější než v předchozích zápasech a hlavně byla na hračkách vidět chuť po vítězství, kterou dokázaly přetavit v realitu.

V dalším kole hostíme v hale „Za Světlou“ tým Poruby, který v minulém kole překvapivě porazil silnou Plzeň, a proto ani toto utkání nebude jednoduché. Přijďte nás podpořit v sobotu 5. listopadu od 13.00!

Sled branek: 0:2, 3:4, 9:5, 14:9, 14:18, 17:20, 21:21, 23:25, 30:30, 31:33, 34:36

7m hody 2/4:1/1, vyloučení 1:4, diváků 86

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová – Iva Závišková (11), Renata Škrdlová (9), Eliška Koudelová (7), Veronika Stará (3/1), Marianna Kušová (2), Diana Svobodová (2), Lucie Zbožínková (2), Kristýna Necidová, Michaela Homolová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Jaroslav Hugo