Vítěznou sérii HHK zastavili hráči Uničova

31.10.2016, 23:15 // Rubrika: Sport

HHK VM – HC Uničov 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Góly a asistence: 46. Krča (Pejchal, Bula), 59. Bula (Ambrož, Burian) – 3. Winkler (Paška, Handl), 42. Hánl (Vrána, Sršeň), 49. Navrátil
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Juda) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Kučera, Vlašín M., Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Pejchal, Štěpánek, Roupec, Mašek, Bula, Chlubna
Sestava HC Uničov: Axman (Řoutil) – Kreisel, Paška, Provaz, Navrátil L., Fekjač, Navrátil J., Kavulič, Sršeň, Vrána, Handl, Peč, Dobrý, Winkler, Galuška, Hánl
Rozhodčí: Kolečkář – Bernard, Šustr
Vyloučení: 7:8, navíc Dobrý (UNI) 10 min. za hrubost
Využití: 0:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 31:32 (8:11, 11:9, 12:12)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HHK) Štourač – 90,63 % – 29 zákroků – 58 min.
(UN) Axman  – 93,55 % – 29 zákroků – 60 min.
Diváci: 290

V neděli bylo na programu další kolo KL. Po pátečním vítězství, v Uherském Ostrohu čekal na náš tým soupeř z Uničova, který v minulém kole nastřílel devět gólu. Vítězství se však nedočkal, protože ofenzivní Kroměříž střelila našemu soupeři celkem 12 gólu.

Při rozbruslení došlo ke zranění brankařské jedničky HHK Jardy Judy, který po zásahu pukem nemohl zasáhnout do utkání. Premiéra v letošní sezoně tak čekala Jirku Štourače.

Úvod utkání patřil uničovským hráčům, kteří několikrát prověřili našeho golmana v brance. K jediné změně stavu došlo ve třetí minuty, kdy se hosté usadili v našem obraném pásmu. Prudkou střelu Pašky tečoval před brankou Winkler. Na změnu směru dráhy kotouče byl náš golman krátký – 0:1. V závěru první třetiny šel náš tým do oslabení. Tato početní nevýhoda se přesunula do druhé třetiny.

Druhá část začala dalším vyloučením našeho hráče. Hosté měli k dispozici 80. vteřin dvojnásobnou přesilovou hru. Po obětavých zákrocích bránící trojice se podařilo oslabení přežít bez obdrženého gólu. Ve 37. minutě si vypracovali pohlednou akci hráči první útočné formace HHK. Po přihrávce Lukáše Dostála a Davida Křenka se do vyložené šance dostal Lukáš Sobotka, toho v rozhodujícím momentě neposlechl kotouč a následná střela skončila mimo branku. Ve 39. Minutě se strhla před naší brankou šarvátka, kterou vyprovokoval uničovský útočník. Ten několikrát sekl našeho golmana přes lapačku. Vyšší čtyřminutový trest dostal Michal Krča a uničovský Dobrý, který navíc za hrubost dostal osobní dvouminutový trest. Po dvou třetinách tak na světelné tabuli svítil stav 0:1 pro hostující tým.

Ve třetí třetině šli hosté do dvougólového vedení. To běžela 42. minuta. Na první gól, který naše mužstvo dalo, si musela slušná návštěva počkat až do 46. minuty. Přihrávku Honzy Buly zpracoval Martin Pejchal, který křížnou přihrávkou našel Michala Krču, který střelou bez přípravy propálil do té doby bezchybného Axmana v brance Uničova – 1:2. Ve 49. minutě, vystřelil z poloviny hřiště uničovský Navrátil, který překvapil Jirku Štourače v naší brance. Na tuto střelu domácí golman nezareagoval – 1:3. V 51. minutě měl náš tým drtivý tlak, hostům se několikrát podařilo vyhodit pouze na zakázané uvolnění. Po té již sáhl trenér hostí Kavulič k oddechovému času, aby si přetížená formace mohla oddechnout. Přesto se podařilo našemu týmu vykřesat jiskřičku naděje. V čase 58.05 minutě střelil kontaktní gól Honza Bula, asistenci si připsali Viktor Burian a Pavel Ambrož. V témže čase si trenér HHK vzal oddechový čas. Po rozehrání ve středním pásmu se domácí dostali do útočného pásma a zkusili ve zbytku času hru bez brankáře. Vteřiny do konce třetí části rychle ubývali. Toužené vyrovnání se naši hráči nedočkali.

V devátém kole skončila dlouhá vítězná šňůra HHK. V dalším kole zajíždí první mužstvo HHK do Rosic, kde vyzvou místní Štiku. Utkání začne tradičně v 17 hodin.

Ostatní výsledky devátého kola: HK Kroměříž – HC Štika Rosice 8:0, SKMB Boskovice – HC Uherský Ostroh 9:2, HC Spartak Velká Bíteš – HC Spartak Uherský Brod 3:5, Dynamiters Blansko HK – HC Lvi Břeclav 1:4, VHK ROBE Vsetín „B“ – HC Uherské Hradiště 2:5.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 05.11.2016 HC Štika Rosice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Rosice)