Utkání proti FA STAV Zlín B skončilo remízou

FC Velké Meziříčí – FA STAV Zlín B 4:4 (2:3)

Delegát: Boček Vladimír
ŽK: Simr, Krejči, Demeter – Michálek, Blanař, Vašulka, Masař
Góly: Simr, Demeter, Simáček, Doelejš – 2x Blanař, 1x Fantiš, Žurek
Počet diváků: 365
Sestava domácí: Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí – Dolejš, Berka (72. Puža), Šuta, Smejkal, Demeter – Mezlík, Simr na střídačce Krčál, Čermák, Zavadil trenér Smejkal
Sestava hosté: Dostál – Michálek, Malý, Bačo, Vašulka – Blanař (81. Ptřík), Žurek (84. Tkladlec), Fantiš, Lalenovsky – Masař, Mlynek na lavičce Oulehla, Šiška, trenér Jelínek

Dnešní podzimní utkání se hrálo za velmi slušné divácké kulisy. Na to jaké bylo přes týden počasí, bylo velmi dobře připravené hřiště. Hosté ze Zlína byli posíleni o dva hráče širšího kádru, kteří zůstali spát ve Velkém Meziříčí při návratu A-týmu z Boleslavy.

Zápas se začal opatrně a první gólová šance přišla z kopaček domácích přišla v 7. minutě utkání, kdy Dolejš poslal do brejku Simra, ale toho vychytal tváří v tvář Dostál. Do dvacáté minuty se hra odehrávala mezi oběma vápny, bez vetší šance na obou stranách. Ve 21. minutě zahrával RK Dolejš, na který si naskočil Simr a bylo 1:0. O 2 minuty později Kruba rychle rozehrál, míč hlavou prodloužil na rozběhlého Dolejše Mezlík, Petr si potáhl míč až do malého vápna a tam přihrál na milimetr přesně dobře naběhlému Demeterovi a bylo 2:0. Pak náš tým podlehl uspokojení a zvláště obranné činnosti vymýšlel a tak přišlo potrestání. V 31. minutě se po ztrátě míče našich hráčů dostal k míči Fantiš a křižnou střelou ke krubově tyči snížil na 2:1. V 33. minutě místo aby došlo k obrannému odkopu, tak opět ztráta míče a tečovaná střela Blanaře a bylo vyrovnáno 2:2. Ve 42. minutě došlo při naši útočné akci ke ztrátě míče a z rychlého brejku Blanař dokonal otočení výsledku na poločasových 2:3. Ve 44. minutě ještě po RK a odrazce Mezlík trefil míč do náručí brankáře Zlína.

Druhý poločas začal náš tým aktivně. To vše mělo za následek, že jsme ovládli hru a byli více na míči a začali si tvořit gólové šance. V 62. minutě po centru Demetera hlavou Simr těsně vedle branky hostí. V 65. minutě naši hráči zahrávali RK a po několikerém odražení ve vápně se dostal míč k Honzovi Šimáčkovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě 3:3. V 66. minutě přišel centr do vápna na Simra, ten prodloužil na Dolejše a bylo 4:3 pro nás. V 72. minutě šel Dolejš sám na brankáře Dostála, ale ten špičkou nohy míč vyrazil mimo branku. V 78. minutě se dostal do šance Fantiš, ale Kruba výborně vyrazil míč na RK. V 79. minutě přišel opět blikanec v naší obranné činnosti, kdy hostující hráči Zlína předvedli pěknou kombinaci na jejichž konci byl Žurek, který nedal Krůbovi šanci 4:4. V 84. minutě přišle sporný zákrok ve vápně na Smejkala, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Tak zápas skončil remízou.

Nejlepší hráči utkání: Dolejš, Šimáček – Źurek

Vyjádření trenéra Smejkala: Věděli jsem, že hosty předchází jednoduchá kombinace na jeden dotek bez zbytečných kliček. Upozorňoval jsem hráče na jednoduchost a pokoru v obranné činnosti. Za naši laxnost v obranné činnosti jsme byli potrestáni 4 góly. Na druhou stranu jsme dokázali otočit výsledek a dokonce i vedli čtvrthodiny před koncem utkání. Bohužel toto vedení jsme si nedokázali podržet a remíza byla asi spravedlivým vyjádřením dění na hřišti.