„A“ mužstvo porazilo loňského finalistu a nadále vévodí krajské lize

30.10.2016, 11:21 // Rubrika: Sport

Hokej Uherský Ostroh – HHK VM 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Góly a asistence HHK: 4. Pejchal (Krča, Ambrož), 20. Pejchal (Štěpánek, Krča), 40. Křenek (Sobotka, Šerý), 49. Sobotka (Dostál, Křenek), 54. Roupec (Bula, Juda), 59. Krča (Pejchal, Ambrož)
Sestava Hokej Uherský Ostroh: Šivel (Valúch) – Nevídal, Rapant, Beneš, Maršálek, Kučera R., Andrýsek, Antonovič, Galuška L., Míka, Karpíšek, Stránský, Flora, Ťok, Kučera Z., Rauš
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Vlašín M. – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Pejchal, Štěpánek – Roupec, Bula, Mašek
Rozhodčí: Valentík – Prokš, Halák
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:1, v oslabení 0:0
Střely na branku: 37:21 (15:10, 12:7, 10:4)
Procentuální úspěšnost brankářů: (UO)   Šivel    – 71,43 % – 15 zákroků – 60 min.
(HHK) Juda J. – 94,29 % – 33 zákroků – 60 min.
Diváci: 290

Páteční, osmé kolo KL, poslalo první mužstvo do Uherského Ostrohu, kde diváci viděli reprízu loňského finále. Cesta se komplikovala nekonečnými kolonami mezi Velkou Bíteší a Brnem. Nakonec jsme do Ostrohu dorazili v době, kdy se již domácí družstvo začalo rozcvičovat na ledě. Po zkráceném rozbruslí a úpravě ledové plochy se šlo na věc.

Vstup do utkání vyšel lépe našemu týmu, který šel ve 4. minutě do vedení. Po přihrávce Pavla Ambrože a Michala Krči střílí úvodní gól utkání Martin Pejchal – 0:1. V končící osmé minutě předvedl dobrý zákrok Jarda Juda, který vymrštil beton k pravé tyčce. Vyražený kotouč ukryl bezpečně v lapačce. V 9. minutě měli domácí hokejisté téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovou hru. Usadili se v našem obranném pásmu a několikrát nebezpečně zahrozili. Jejich nebezpečné střeli zneškodnili obětavými zákroky obránci a co nezachytili, zneškodnil Jarda Juda. V 15. minutě se dočkali domácí, kteří vyrovnali – 1:1. Vedení si vzal náš tým v poslední minutě prvního dějství. Přihrávku Michala Krči a Lukáše Štěpánka proměnil ve vedoucí gól střelou mezi Šivelovi betony Martin Pejchal – 1:2.

Druhá perioda byla gólově nejchudší. Na každé straně padlo po jedné brance. Nejprve ostrožští vyrovnali na konci 34. minuty – 2:2. V závěru druhé třetiny se náš tým dostal do dvou vyložených šancí. Nejprve se hosté radovali z vedoucího gólu. Po přihrávce Lukáše Sobotky a Kamila Šerého se prosadil David Křenek – 2:3. O půl minuty později dostal v útočném pásmu z pravé strany přihrávku mezi kruhy Lukáš Štěpánek. Ve vyložené šanci se vyznamenal domácí golman.

Třetí třetina byla obrazem těch dvou předcházejících. Domácí měli větší počet střel na branku, ale z vedení se radovali hráči HHK. Ve 49. minutě střílí družstvo hostí čtvrtý gól. Přihrávku Lukáše Dostála a Davida Křenka posílá tečí ze vzduchu za Šivelova záda, Lukáš Sobotka – 2:4. Tento gól domácí mužstvo tvrdě zasáhlo. Na ledě se začalo více bojovat ve vzájemných soubojích a hra šla trochu stranou. Přesto se po pěti minutách opět měnilo skóre. Rozehrávku golmana Jardy Judy zpracoval ve středním pásmu Honza Bula, který nahrál na útočné modré Jirkovi Roupcovi a ten překonal golmana domácích – 2:5. V 58. minutě se dostali do našeho pásma domácí. Přízemní střelu chytá Jarda Juda, ovšem následné zajetí domácího hráče a sekera přes lapačku, vyvolala hromadnou šarvátku. Z té vyšli lépe naši hráči, kteří měli přesilovku. V té padl poslední gól utkání. Po přihrávce Pavla Ambrože a Martina Pejchala stanovuje konečnou podobu výsledku Michal Krča.

Utkání končí vítězstvím našeho týmu a již v neděli se představí na domácím stadionu. V utkání devátého kola se střetne HHK s týmem Uničova.

Ostatní výsledky osmého kola: HC Uherské Hradiště – Dynamiters Blansko HK 4:3, HC Spartak Uherský Brod – SKMB Boskovice 3:7, HC Uničov – HK Kroměříž 9:12, HC Štika Rosice – SHK Hodonín „B“ 5:6PP, HC Lvi Břeclav – HC Spartak Velká Bíteš 4:3SN.

Program mužů na tento týden:

• Neděle 30.10.2016 HHK Velké Meziříčí – HC Uničov, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)