Starší dorostenky body z Otrokovic nepřivezly

30.10.2016, 10:39 // Rubrika: Sport
Foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Sobota 29. října
1. liga starší dorostenky
TJ Jiskra Otrokovice – Sokol Velké Meziříčí 35:29 (15:11)

Domácí celek (do té doby zatím bez bodového zisku) nastoupil ke svému třetímu soutěžnímu utkání na rozdíl od našeho týmu, který vstoupil již do šestého ligového souboje. Od prvních minut byly otrokovické důraznější v osobních soubojích na brankovišti, rychlejší v rozehrávce a zejména daleko lépe dokázaly využívat rychlé brejkové akce po našich nepřesnostech. Nás stejně jako v předchozích soubojích trápila efektivnější střelecká muška. V důležitých momentech jsme v rozehrávce chybovali a výrazněji pokulhávali i v obranné spolupráci. I přes oddechový čas a změny v našem rozestavění si domácí hráčky vybudovaly čtyřgólový náskok. Ten pak zdařilou souhrou udržovaly až do poločasové přestávky. Po změně stran jsme „vlétli“ do souboje. Dokázali díky obrannému důrazu přinutit domácí hráčky ke zbrklé nepřesné střelbě a k technickým chybám, po kterých se nám otevřel prostor pro rychlé kontry. Podařilo se postupně smazat náskok a připravovat si i více gólových šancí. Soupeřova souhra byla v této zlomové fázi velice zranitelná. Škoda, že jsme nabízené brankové příležitosti nedokázali plně zužitkovat. Následná vyloučení a hra v oslabení nás stály hodně sil. Domácímu týmu to naopak přineslo opětovné oživení. Naše přetížená obrana začala více chybovat a ve zbytku hrací doby jsme již tahali za kratší konec. Utkání jsme nevzdávali a v závěru ještě vysunuli obranu. To však soupeř „ustál“ a utkání dovedl k vítězství.

V dalším soutěžním kole společně s prvoligovým týmem žen přivítáme na domácím hřiště týmy interligového Sokola Poruby.

7-m hody 7/6:4/4, vyloučení 2:4.

Sled branek: 0:1,4:1,6:3,6:5,10:6,13:7,13:10,15:10,15:15,17:15,17:16,23:16,23:18,26:18,27:21,30:22,30:24,31:26.

Hrály: Blažková Veronika, Šiplová Petra – Závišková Kateřina(9/4), Rymešová Andrea(5), Krejčíková Bára(5), Patočková Hana(4), Pacalová Lenka(2), Špinarová Veronika(2), Cahová Kristýna(2), Fraňková Simona, Matoušková Zuzana, Veselská Natálie.

Trenér ing. Vincenc Záviška, vedoucí družstva bc. Lana Šidlová.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“ v sobotu 5. listopadu:

  • 11,00 hodin 1. liga starší dorostenky Sokol Poruba
  • 13,00 hodin 1. liga ženy Sokol Poruba
Autor: Vincenc Záviška, Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Sokol Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla