Kdo zastaví Bukanýry? Kašpaři slaví první výhru

27.10.2016, 13:13 // Rubrika: Sport
Kdo zastaví Bukanýry? Kašpaři slaví první výhru - ZaostřenoVM.com

Botafogo vs. La Bucañeros 3:6 (0:4)

Tentokrát si zkušený tým poradil s Botafogem, které jasně přestřílel. Ke cti mladému mužstvu hostí je třeba výrazně přičíst, že po hrozivém poločase 0:4 zápas nevzdali a korigovali na 3:6.

Kapitán poraženého týmu Lukáš Chalupa popsal duel takto: „Z mého pohledu mohli diváci vidět kvalitní a vyrovnaný zápas, který rozhodlo naše špatné bránění a produktivnost a zkušenosti hráčů soupeře. Ze začátku jsme mohli jít do vedení, ale bohužel jsem trefil jen tyč, poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ovšem góly stříleli pouze hráči Bukanýrů. V jednu chvíli dokonce bylo skóre 0:4. Poté se nám podařilo konečně prosadit, ale již bylo pozdě. Jednoznačně nejlepší tým soutěže nakonec vyhrál 3:6.“

Botafogo se ve 4. kole přestaví na půdě Attaca, kde se dá mluvit o šlágru kola. Očekává se duel ambiciózních týmů s technicky výborně vybavenými hráči na obou stranách.

Bukanýři se utkají s Kašpary, kteří se po první letošní výhře budou snažit soupeři hladkou cestu tabulkou znepříjemnit.

Kašpaři VM vs. Pobřeží Kocoviny 3:2 (2:1)

Kašpaři se opět sešli v 11 lidech a byli odhodlaní soupeře porazit. Týmu Pobřeží kocoviny chyběl gólman a proto nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání. Do branky se postavil Ondřej Simandl.

Zápas začal opatrně a první šanci měl v desáté minutě urostlý útočník Vlasta Říha, když trefil spojnici branky hostí. V 16. minutě zaúřadoval Honza Kubiš, který gól popsal takto: „Po výtečné kolmici od obránce jsem si ideálně posunul míč do střelecké pozice, ze které jsem umístěnou střelou do protipohybu gólmana vsítil branku.“ Zkušený útočník Zdeněk Smejkal s klidnou hlavou v 21. minutě z levé strany vyrovnal na 1:1. Hra byla vyrovnaná, příliš kvalitních kombinací k vidění nebylo, leč Kašpaři v poslední minutě prvního poločasu dokázali misky vah naklonit na svou stranu. Agilní Honza Kubiš evidentně nepodcenil předzápasovou přípravu a poslal svůj tým do vedení 2:1. Po kličce obránci umístil prudkou střelu k tyči. Po poločase byli Kašpaři spíše šťastnějším týmem, hra byla vyrovnaná.

V druhém dějství se ani jeden tým příliš nepředvedl. Hra byla plná nepřesností, ale oba týmy se zoufale, zato urputně snažily přehrát soupeře.
Rychlý štírek Radek Polášek se dostal s balonem do vápna, kde se před ním rozestoupila obrana a útočník domácích mohl slavit. Hosté se ale nevzdali. Zpřesnili kombinaci a po tlaku se jim podařilo několikrát nebezpečně vystřelit. Kašpary podržel brankář Netolický. Deset minut před koncem se nemohl na nemohoucnost svého týmu dívat Ondřej Simandl, poslal do branky Patrika Procházku a při první akci prostřelil Netolického. Kašpaři znervózněli a nedařilo se jim v klidu podržet míč na polovině soupeře. Pobřeží kocoviny bylo tři minuty před koncem vyrovnání nejblíže.
Ostrá střela z pravé strany mířila do šibenice, ale Netolický svůj tým opět podržel.

Kašpaři vedení udrželi a doslova utrpěli vítězství. Příští kolo je čeká loňský mistr a letošní lídr – Bukanýři.
Tým Pobřeží kocoviny by se měl ze smolné prohry otřepat a bojovat o body hned v dalším kole s Flamengem.

Autor: Honza Bílek, MKVM