Víkendový Koloběh vyhráli sourozenci Rosovi

25.10.2016, 00:30 // Rubrika: Sport
Víkendový Koloběh vyhráli sourozenci Rosovi - ZaostřenoVM.com
Foto: Matěj Měrtl

Víkendový Koloběh vyhráli sourozenci Terezie Rosová, Ondřej Rosa. Závody smíšených dvojic na trase dlouhé 25 km se konaly v sobotu 22. 10. ve Velkém Meziříčí.

Od Areálu zdraví odstartovalo 29 párů a ti nejrychlejší se vrátili již za necelé dvě hodiny. Oceněni byli nakonec nejen ti nejrychlejší ze všech, ale také ti nejlepší v kategoriích nad 100 let (věkový součet celkem), do 100 let a manželské páry. Trasa letošního koloběhu vedla od Areálu zdraví přes Tři kříže, Loupežník, Balinské údolí, Oslavici, Osové, Nesměřské údolí, Ski areál zpátky ke startovnímu místu. Zatímco nejrychlejší dvojice ji zdolala za 1 hod 49 min, průměrný čas byl něco málo přes dvě hodiny. Nejstarším účastníkem byl šedesátiletý Pavel Klusáček, na opačné straně se potýkal s nejmladší třináctiletou Kateřinou Leščenkovou. Koloběh je smíšený závod dvojic, které mají na zdolání trati použít jízdní kolo a vlastní nohy. Na trase se mohou střídat, podmínkou závodu je, že na celé trati spolu musí být soutěžní dvojice ve vizuálním kontaktu.

Závod pořádalo Sportovní centrum Velké Meziříčí poprvé v roce 2013 a od té doby si získal velkou popularitu. Spolupořadatelem závodu je firma Enviro-ekoanalytika, dalšími podporovateli jsou Poex, Starobrno, Agro Měřín, Autocolor, AndDesign.

Kompletní výsledky naleznete zde.

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Dagmar Martakidu, SCVM

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla