Muži HHK si výhrou nad Uherskobrodským Spartakem upevnili první místo v tabulce krajské ligy

24.10.2016, 23:47 // Rubrika: Sport

HHK VM – HC Spartak Uherský Brod 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly a asistence: 18. Sobotka (Dostál, Křenek), 24. Křenek (Dostál, Šerý), 31. Štěpánek (Krča) – 38. Šiller (Peterka), 53. Ondráček (Pšurný, Kubiš)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Kučera, Vondráček V. – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Pejchal, Štěpánek – Vlašín M., Roupec, Střecha – Bula
Sestava HC Spartak Uherský Brod: Zubo (Stojar) – Peterka, Kubiš, Heča, Gureň, Surý, Zábojník – Pšurný, Vaculín, Klusák –  Ondráček, Holík, Obadal – Nesrsta, Bujáček, Šiller – Ondra, Malota, Bumbál
Rozhodčí: Melich – Kučera, Tkáč
Vyloučení: 5:6
Navíc: Křenek (HHK) 5+DKU za zásah do oblasti hlavy a krku a Krča (HHK) 10 min. nesportovní chování
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 31:35 (14:10, 13:11, 4:14)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HHK) Juda J. – 94,29 % – 33 zákroků – 60 min.
(UB)   Zubo    – 90,32 % – 28 zákroků – 59 min.
Diváci: 217

V sedmém kole KL na sebe narazili aktuálně dva neporažené týmy, které byly na prvních dvou místech průběžné tabulky. Soupeř v minulém kole vyškolil v domácím utkání, do té doby suverénní tým Kroměříže, rozdílem třídy. Proto se dal očekávat velmi kvalitní souboj o první místo. Hosté měli k dispozici tři obranné formace a kompletní čtyři útočné lajny. Naši trenéři mohli do zápasu počítat s šestnácti hráči do pole. Omluveni byli pro zranění Luboš Chlubna a Petr Rozmarín. Z pracovních důvodů byl mimo hru Jirka Kudláček.

Utkání splnilo všechna očekávání. Hrál se oboustranně hokej druholigové úrovně. Hned v první minutě měli hosté přesilovou hru, kterou nedokázali zužitkovat. V 7. minutě měli možnost si zahrát přesilovku domácí, ale taky ji nevyužili. Ve 14. minutě seděli na trestné lavici, na každé straně po jednom hráči. Ani tento nestandardní počet hráčů na ledě nevedl ke změně stavu. Velmi slušná návštěva viděla první gól na konci 18. minuty. To se po přihrávce Lukáše Dostála a Davida Křenka prosadil Lukáš Sobotka. Ten střelou pod víko nedal Zubovi nejmenší šanci – 1:0. V samém závěru první třetiny se do úniku dostal Lukáš Sobotka, který střelou zápěstí nepřekonal golmana hostí. První část tak skončila těsným vedením našeho družstva.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe našemu mužstvu. Ve 24. minutě se prosadila opět první formace HHK. Po přihrávce Kamila Šerého a Lukáše Dostála střílí druhý gól utkání David Křenek – 2:0. Ve 29. minutě zasáhl brodský útočník Pšurný Jirku Roupce hokejkou do obličeje a způsobil mu tržnou ránu. Za tento faul dostal hráč hostí čtyřminutový trest. Po půl minutě šel za katr další hráč hostů a náš tým měl dvouminutovou přesilovku 5:3. Během této přesilové hry se usadili naši hráči v útočném pásmu a místy až drtivý tlak zužitkovali v polovině 31. minuty. To se po střele Michala Krči dostal kotouč k Lukáši Štěpánkovi, který pohotovou střelou do odkryté uherskobrodské svatyně zvýšil na 3:0. V závěru druhé třetiny si přesilovou hru zahráli i hosté. Po střele Peterky zůstal kotouč nekrytý pod pravým betonem Jardy Judy. Z následné Šillerovi dorážky, skončil kotouč v naší brance – 3:1.

Ve třetí třetině padl gól po 18 vteřinách do Zubovi svatyně, ale před tím již hlavní rozhodčí odpískal vysokou hůl Davida Křenka. Stav se proto neměnil. V 53. minutě se opět prosadili hráči Brodu a snížili na rozdíl jediného gólu. O dvě minuty později se dostal do vyložené šance Filip Střecha, kterého vychytal Zubo. S přibývajícími minutami začal narůstat tlak soupeře, který toužil po vyrovnání. V 56. minutě fauloval ve středním pásmu David Křenek protihráče. Hlavní rozhodčí Melich poslal domácího hráče předčasně do sprch za úder do oblasti hlavy a krku. Spartak měl tak téměř pět minut přesilovou hru k tomu, aby vyrovnal. Hosté se usadili v našem obraném pásmu a z každé pozice stříleli na naši branku. V té byl však vždy na svém místě golman HHK Jarda Juda. V čase 58.18 min. obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování Michal Krča. Trenér hostí Kůdela odvolal 67 vteřin před koncem třetí třetiny golmana a hosté hráli power play. Po vhozeném buly v našem obraném pásmu, se dostali několikrát ke střele brodští obránci. Jejich projektily se vždy odrazili od našeho golmana. Jedna z mnoha střel zasáhla Jardu Judu do nechráněného místa. Po ošetření se opět postavil do brány. Ve zbývajících vteřinách si již naši hráči vedení pohlídali a zaslouženě v utkání zvítězili.

Po výhře si A-mužstvo HHK upevnilo první místo v krajské lize JM a ZL. V tomto týdnu jsou na programu dvě kola. V pátek zajíždí první mužstvo do Uherského Ostrohu a v neděli se doma představí v devátém kole proti týmu HC Uničov.

Ostatní výsledky sedmého kola: SKMB Boskovice – HC Lvi Břeclav 2:4, HK Kroměříž – Hokej Uherský Ostroh 5:2, HC Spartak Velká Bíteš – HC Uherské Hradiště 5:2, Dynamiters Blansko – VHK Vsetín „B“ 6:2, SHK Hodonín „B“ – HC Uničov 2:5.

Program mužů na tento týden:

• Pátek 10.2016   Hokej Uherský Ostroh – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Uherský Ostroh)
  • Neděle 10.2016   HHK Velké Meziříčí – HC Uničov, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)