Povinná výhra nad Kuřimí

24.10.2016, 23:03 // Rubrika: Sport
Povinná výhra nad Kuřimí - ZaostřenoVM.com

Sobota 22. října 2016
6. kolo 2. liga Morava – jih
TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Kuřim 35:32 (17:12)

Po vítězství v Juliánově bylo povinností bodovat i na domácí palubovce a napravit nedobrý herní projev z minulých utkání. Tabulka je velice vyrovnaná a každý neúspěch na domácím hřišti bude znamenat značnou komplikaci v závěrečném zúčtování. Kuřim měla v plánu nám oplatit vyřazení v prvním kole Českého poháru a odpoutat se od spodních pater tabulky. Náš cíl bylo bezpodmínečně navázat na poslední vzájemný zápas, a rovněž se dostat o nějaké místo v celkovém pořadí výš.

Vstup do utkání nám vyšel velice dobře, kdy především výborně chytající Vojtěch Drápela nedal hostujícím hráčům příliš prostoru k zakončení a několika výtečnými zákroky potvrdil skvělou formu.

Dařilo se zakončovat herní kombinace a postupně navyšovat skóre: 9. minuta 7:3. Střelecky se zaskvělo trio Večeřa – Matušík – Živčic.

Hosté využili time-out a jejich hra se zpřesnila, zatímco našim střelcům se přestalo dařit v zakončení 100% příležitostí, což dokázalo i tristní proměňování 7m hodů! Brankový rozdíl získaný v úvodu zápasu jsme nedokázali navýšit a tímto způsobem se pokračovalo i ve druhé části zápasu. Kuřim zlepšila pohyb, a v naší obranné činnosti se začalo hromadit množství chyb podpořené příliš individuální hrou v útoku. K obratu ve výsledku již nedošlo a po zásluze si můžeme připsat dva důležité body.

Hra snášela přísnější měřítko pouze v první části zápasu a do druhého dějství jsme vstoupili opět velice nedůrazně s pocitem, že se nemůže nic stát… Nyní nás čeká dva týdny reprezentační přestávka a 13. listopadu sehrajeme další kolo na hřišti dobře hrajícího Tišnova.

7m hody 2/6:1/2, vyloučení 1:2 diváků 99

Sled branek: 4:1, 10:6, 14:11, 17:12, 23:18, 29:24, 33:27, 35:32

Sestava: Vojtěch Drápela, Ondřej Poul – Vítězslav Večeřa (9/1), Pavol Živčic (7), Roman Matušík (7), Jiří Kaštan (5/1), Martin Janíček (5), David Kubiš (1), Jan Lečbych (1), Martin Fiala, Miloš Necid, Filip Svoboda, trenéři Martin Janíček st., Ladislav Šidlo

Autor: Martin Janíček, házená VM
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla