Dorostenci se střídavými výsledky

24.10.2016, 22:55 // Rubrika: Sport

Dorostenci v minulém kole, v neděli 17. října, dokázali bodovat na půdě Juliánova. O tomto víkendu však s podobně silným soupeřem výkon zopakovat nedokázali a podlehli na domácí palubovce Sokolnicím.

2. liga mladší dorost Morava Jih – 5. kolo
Sokol Juliánov – TJ Sokol Velké Meziříčí 35:41 (18:20)

Mladší dorostenci se v rámci pátého kola představili v nafukovací hale brněnského Sokola Juliánov. Vstup do utkání však nevyšel dle představ, kdy jsme v úvodu prohrávali o 4 branky. Avšak zlepšenou obranou a přesnější střelbou jsme do poločasu dokázali otočit skoré na svoji stranu a do šaten šli kluci s dvoubrankovým vedením.

Druhý poločas pokračoval v rychlém tempu a skoré na obou stranách narůstalo poměrně razantně. Avšak kluci si po celou dobu udržovali mírné vedení až do konečného hvizdu. Kluci podali kolektivní výkon. V utkání se střelecky dařilo především Vojtovi Svobodovi a Štěpánu Fialovi. Po celé utkání podával nadstandardní výkon Roman Juhoš v brance.

7m-hody 2/1:1/1 vyloučení: 3:4, navíc domácí 2x ČK, diváků 38

Sled branek: 1:3, 6:4, 9:5, 11:12, 17:16, 18:20, 21:24, 27:27, 31:32, 33:38, 35:41

Sestava a branky: Roman Juhoš – Vojtěch Svoboda (10), Štěpán Fiala (8/1), Petr Kavka (6), Alex Cerkal (6), Kamil Babáček (4), Dominik Šroler (5), Jan Hnízdil (2), Dominik Buchta, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

2. liga mladší dorost Morava Jih – 6. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Sokolnice 33:36 (18:18)

Proti Sokolnicím jsme se ujali vedení 2:1, pak jsme již tahali za kratší konec a soupeř dokonce díky našemu mdlému výkonu vedl ve 20. minutě 9:15. Naštěstí se kluci vzbudili, obrana byla aktivní, útočné kombinace nápadité a perfektně zahranou desetiminutovkou, jsme srovnali do poločasu na 18:18.

V druhé půli se obě družstva přetahovala o vedení a žádné z družstev až do poslední minuty nevedlo o víc jak o dvě branky. I přes to, že jsme se v týdnu zaměřili na hru, kdy je náš hráč osobně bráněn, nedokázali jsme tyto prvky přenést zatím do hry. Technické chyby a přesnější střelba nás stály mnoho vynaložených sil, které v samotném závěru chyběly, a podlehli jsme 33:36. Tým v dnešním utkání herně i střelky táhlo duo Dominik Šroler a Kamil Babáček. Klukům nechyběla bojovnost, ale kvalita výkonu u většiny hráčů nebyla dnes na potřebné úrovni.

7m-hody 1/1:6/5 vyloučení: 4:2, diváků 69

Sled branek: 2:1, 4:6, 7:10, 9:15, 13:17, 18:18, 20:22, 27:26, 31:32, 33:36

Sestava a branky: Roman Juhoš – Dominik Šroler (7), Štěpán Fiala (6/1), Kamil Babáček (5), Vojtěch Svoboda (4), Alex Cerkal (4), Petr Kavka (3), Dominik Buchta (2), Jan Hnízdil (2), Alex Kuřátko, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

Autor: Ladislav Šidlo, házená VM