Starší dorostenky na domácím hřišti smírně

Starší dorostenky na domácím hřišti smírně - ZaostřenoVM.com

Sobota 22. října
1. liga starší dorostenky
Sokol Velké Meziříčí – SHK Veselí nad Moravou 27:27 (14:13)

Po dvou jednoznačných prohrách i dosti nepřesvědčivých a odevzdaných výkonech si náš tým připsal alespoň bod za remízu. V souboji s nováčkem dorostenecké soutěže jsme od prvních minut díky prostupné obraně tahali za kratší konec. Veselanky poměrně snadno procházely naší obranou a vytvářely si tak dobré brankové příležitosti. Díky tomu si po většinu hrací doby první části udržovaly i nepatrný náskok. Na rozdíl od soupeřek nás trápila střelecká koncovka a častější nepřesnosti. Až těsně před závěrem první půlhodiny hry jsme dokázali dobře sehranými útočnými akcemi srovnat skóre a po nápadité rozehrávce volného hodu odcházeli na přestávku s nejtěsnějším vedením. Po změně stran se podařilo díky zvýšené útočné aktivitě mít i více příležitostí. Škoda, že v této fázi nebyla obrana a soustředěnost naší nejsilnější zbraní. I když jsme byli „opticky“ lepším celkem, nedokázali jsme to gólově výrazněji vyjádřit. V 50. minutě sice svítil na ukazateli nadějný stav 24:20, ale… V následném ději jsme neproměnili vyloženou šanci, v defenzívě se dopustili dvouminutového faulu. Soupeřky efektivně zúročily tuto přesilovou výhodu a herně se zvedly. Srovnaly skóre a v samotném závěru byly blíže bodovému maximu. Dramatický závěr přinesl i přes řadu nastřelených částí brankové konstrukce pro naše barvy kýžené srovnání brankového poměru. Následně jsme „přežili“ i poslední dvacetisekundovou soupeřovu útočnou zteč, a tak se po zásluze dělily body mezi oba kolektivy.

V dalším kole společně s prvoligovým týmem žen zavítáme na hřiště Jiskry Otrokovice.

7-m hody 4/3:6/3, vyloučení 2:0.

Sled branek: 0:1,2:2,2:4,3:5,4:6,6:8,7:9,9:10,11:11,12:13,16:15,18:19,21:19,24:20,24:24,25:24,25:26,26:27

Hrály: Blažková Veronika, Šiplová Petra – Krejčíková Bára(6/2), Bendová Michaela(6), Závišková Kateřina(5), Rymešová Andrea(4/1), Pacalová Lenka(3), Pospíšilová Markéta(2), Špinarová Veronika(1), Cahová Kristýna, Patočková Hana, Matoušková Zuzana.

Trenér ing. Vincenc Záviška, vedoucí družstva Ivana Škrdlová.