Těžce vybojovaná vítězství

18.10.2016, 16:33 // Rubrika: Sport
Těžce vybojovaná vítězství - ZaostřenoVM.com

Velké Meziříčí – Žďár n.S. 3:2 (17,-24,-23,23,14)   3:2 (-17,11,-23,22,11)

V sobotu 15. října se v okresním derby utkaly dva doposud neporažené celky. Přivítali jsme v domácím prostředí hráče Žďáru n.S. A byl to boj hodný kvality soupeřů.

My nastoupili v základní sestavě s Víťou Šimkem na nahrávce, jako diagonální Štěpán Žaba, smečaři Jan Kučera a Eda Heřmánek, blokaři Luboš Pospíchal a Tomáš Krejska a jako libero Martin Novotný. Zpočátku to vypadalo na naše hladké vítězství. První set jasně a v polovině druhého setu to vypadalo, že zápas dovedeme v poklidu k vítězství. Opak byl pravdou. Pár zaváhání a Žďár najednou ožil. Set vyrovnal, koncovku uhrál mazácky 26:24 a ve třetím setu převzali žďárští iniciativu do svých rukou. Koncovka byla sice dramatičtější, ale my jen dotahovali. Za stavu 2:1 najednou jsme museli dotahovat my. Změna v sestavě, když na post diagonálního hráče přešel Eda Heřmánek a na smeč Ondra Žaba přinesl úspěch. Podařilo se vyrovnat na 2:2. Do pátého setu vstoupil lépe Žďář, točilo se za stavu 6:8 pro soupeře. Nakonec v dramatické koncovce jsme byli šťastnější. Druhý zápas začal přesně podle Rozpisu ve 14:00 hod. My pozměnili sestavu. Na nahrávku nastoupil Filip Kuřec, na smeči byli Dominik Žaba a Honza Kučera, diagonální Eda Heřmánek a blokaři Luboš Pospíchal a Jirka Huryta. Libero opět Matin Novotný. (Čtyři naši hráči odjeli posílit prvoligovou Choceň a urvali pro ni první tříbodové vítězství). První set byl zcela v režii soupeře. My hráli tak trochu „profesorsky“, uhráli jsme, co uhrát šlo a nepřidali jsme nic navíc. To proti takovému soupeři jakým byli žďárští nejde. Do dalšího setu jsme šli s odhodláním se pokusit o obrat. To jsme splnili na jedničku. Hodně nám pomohl soupeř svými chybami, což však nijak nesnižuje náš výkon. Hlavně podání Honzy Kučery dělalo v poli hráčů Žďáru paseku. Set jsme vyhráli zcela jasně 25:11. Třetí set byl o tom, kdo urve vedení. Urval ho soupeř. My opět museli dotahovat v následujícím setu. Za stavu 2:2 nás čekal druhý zkrácený set. V něm jsme začali dobře, postupně jsme vedli až o 4 body. Soupeř však dotáhnul a strany se měnili za stavu 8:7 pro nás. Závěr patřil však již nám a poslední čtyři podání Filipa Kuřece jsme proměnili dobrou obranou a protiútokem ve vítězství i v druhém zápase. Vítězství to bylo po velkém boji, hrál se volejbal hodný celků, které vedli tabulku 2. ligy. My byli šťastnější a měli více štěstí. Klobouk dolů před Žďárem.

Ještě na okraj. V pátek a sobotu sehrála také 1. liga mužů a v ní pravidelně nastupují za družstvo Chocně celkem 5 hráčů. Ondřej a Štěpán Žabovi, Filip Brychta, Patrik Indra a nejnověji i Marek Slavík. A byli také vidět, všichni se dostali na hřiště a většina jsou hráči základní sestavy. Marek Slavík pomohl otočit páteční zápas s Brnem B (nastoupili za ně naši bývalí hráči Danek Římal a Víťa Jakubec), když přišel za stavu 0:2 a nakonec vše dopadlo pro Choceň šťastně 3:2. V sobotu potom Choceň vyhrála 3:1 se Starým Městem, kde nastoupil náš odchovanec Mirek Bláha.

Autor: Petr Juda, Spartak Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Spartak Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla