Muži HHK jdou do čela krajské ligy díky vítěznému gólu Lukáše Sobotky čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny

17.10.2016, 12:12 // Rubrika: Sport

HC Lvi Břeclav – HHK VM 4:5 (0:0, 1:2, 3:3)

Góly a asistence: 30. Lenkovič (Klimkovič, Dora), 42. Gabriška (Čáper), 46. Martínek (Matušek), 57. Lenkovič (Čáper) – 29. Střecha F. (Ambrož), 34. Štěpánek (Kudláček J.), 52. Střecha F. (Vlašín M., Roupec), 56. Kudláček J. (Krča), 60. Sobotka (Dostál)
Sestava HC Lvi Břeclav: Hübner (Michálek) – Dora, Zugar, Koutný, Směřička, Rákoczy – Lenkovič, Blaha, Papp – Abazaj, Gabřiška, Nešpor – Martínek, Hrbatý, Klimkovič – Čáper, Mikulič, Matušek – Juránek
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Kučera, Vondráček – Dostál, Pejchal, Sobotka – Krča, Kudláček J., Štěpánek – Vlašín M., Střecha F., Roupec
Rozhodčí: Reich – Nechvátal, Dvořáček
Delegát utkání: Netopil
Vyloučení: 4:5
Navíc: Hrbatý (BŘ) 10 min. za nesportovní chování
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 38:31 (9:10, 10:10, 19:11)
Procentuální úspěšnost brankářů: (BŘ) Hübner – 83,71 % – 26 zákroků – 60 min.
(HHK) Juda J. – 89,47 % – 34 zákroků – 60 min.
Diváci: 86

V sobotu zajíždělo k mistrovskému utkání první mužstva HHK na jih Moravy, do Břeclavi. Zde nás čekalo nádherné počasí a teploty téměř 20 stupňů. Ještě větší „horko“ se dalo čekat při utkání. V místní hokejové aréně, kde jsou maximální rozměry hřiště určené na hokej, se našemu klubu v posledních létech moc nedařilo. Trenéři hráčům naordinovali před utkáním – odpovědný hokej vycházející ze zabezpečené obrany.

Prvních deset minut utkání hráči HHK lépe bruslili, dobře napadali rozehrávky soupeře už ve středním pásmu a minimalizovali průchod do našeho obranného pásma. I díky této hře se domácí nedostali v první přesilovce k jediné střele na naši branku. Naši hráči několikrát nebezpečně ohrozili golmana domácích, který byl ovšem vždy na správném místě. Ve druhé desetiminutovce první třetiny se domácí začali více prosazovat. Střely vyslané na naši branku zneškodnil jistými zákroky Jarda Juda. Nejblíže ke gólu v první třetině měli domácí. V 18. minutě se po levé straně dostal do útočného pásma břeclavský forvard a střelou zápěstí orazítkoval levou tyčku branky. Bez gólu tak skončila první dvacetiminutovka.

V úvodu druhé třetiny měli domácí krátkou, dvojnásobnou přesilovou hru, kterou nedokázali využít. K první změně stavu došlo v polovině 29. minuty. Při přesilové hře našeho týmu se střelecky prosadil Filip Střecha – 0:1. Asistenci si připsal Pavel Ambrož. Neuběhla ani minuta a bylo vyrovnáno. Domácí hráči se usadili v našem obraném pásmu a po několika přesných přihrávkách střílí gól do odkryté části branky Lenkovič – 1:1. Ve 34. minutě šel náš tým do vedení. Jirka Kudláček vybojoval v útočném pásmu kotouč, nahrál Lukáši Štěpánkovi, který střelou z pravého kruhu nedal golmanovi domácích šanci. Vše se odehrálo tak rychle, že tento gól musel hlavnímu rozhodčímu potvrdit jeho kolega na čáře – 1:2.

Ve třetí třetině se nejprve prosadili domácí a to hned dvakrát. Ve 42. minutě vyrovnal v přesilové hře Gabriška a o čtyři minuty šli domácí poprvé v utkání do vedení – 3:2. Tento obrat domácích naše hráče do kolen neposlal, naopak. V 52. minutě vyrovnal svoji druhou gólovou střelou Filip Střecha, kterému nahrávali Jirka Roupec a Michal Vlašín – 3:3. V 56. minutě šlo naše mužstvo opět do vedení. Po vyhraném buly se dostal ke kotouči Jirka Kudláček, který chladnokrevným blafákem nedal golmanovi domácích šanci – 3:4. Břeclavští Lvi se ovšem „rvali“ o body dál. V 57. minutě vyrovnali. V posledních minutách se několikrát dostali naši hráči do zakončení. Domácím se pouze dařilo vyhodit na zakázané uvolnění. Domácí trenér si vzal na začátku 60. minuty oddechový čas, aby si mohla pětice hráčů odpočnout. Po půl minutě se vhazovalo v obraném pásmu břeclavských Lvů. Vyhraný kotouč a následná střela končí ukrytá v Hübnerově lapačce. Z následného protiútoku se do vyložené šance dostali domácí. Golman HHK Jarda Juda dvakrát fantasticky vychytal domácí hráče a při pokračujícím závaru se do střeli, která putovala do naší branky, vrhl Kamil Šerý a zabránil tak jistému gólu. Po té se hra přesunula do útočného pásma. Po vyhraném buly, Lukášem Dostálem, se ke kotouči dostal Lukáš Sobotka, který čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny vymetl horní růžek domácí branky.

Naše družstvo si tak připsalo šesté vítězství v řadě a po prohře Kroměříže v Uherském Brodě se dostalo na první místo v tabulce KL JM a ZL.

Ostatní výsledky šestého kola: HC Uherské Hradiště – SKMB Boskovice 1:4, HC Spartak Uherský Brod – HK Kroměříž 13:3, HC Uničov – HC Štika Rosice 11:3, VHK ROBE Vsetín „B“ – HC Spartak Velká Bíteš odloženo, Hokej Uherský Ostroh – SHK Hodonín „B“ 2:1, Dynamiters Blansko HK – Hokej Uherský Ostroh 1:6 – předehrávka 10. kola.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 10.2016   HHK Velké Meziříčí – HC Spartak Uherský Brod, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)