Ve čtvrtek začaly boje o play off DRFG poháru MKVM

17.10.2016, 11:45 // Rubrika: Sport

Start soutěže proběhl dle očekávání. Dalo by se říci, že na postupová 4 místa jsou favorité 3:

• Loňský mistr La Bucañeros, který neváhal a začal zodpovědně s 20 členou soupiskou.
  • Vícemistr Attaco, který nejenže hraje účinně, ale jeho hra je plná technických indivudualit.
  • A do třetice loňský tým Botafogo, který po dvou letech nabírání zkušeností může pomýšlet nejvýše.

Ostatní tři týmy nejspíše zabojují o 4. postupové místo a bude zajímavé sledovat, komu z nich se podaří favoritům ubrat vítr z plachet.

Botafogo – Kašpaři VM 5:2

Kašpaři museli v létě překopat svůj tým a poohlídnout se po posilách. Začátek zkušený mančaft zvládl, bombarďák Vlasta Říha hned ve druhé minutě nadvakrát napálil míč do brány a bylo na překvapeném soupeři, aby ukázal co v něm je. Domácí se, ale spíše hledali a tak slavila úspěch kombinace šlachovitých chlapců z Dobré Vody: Martin Žejšek zakombinoval s Honzou Kubišem, který poslal Kašpary do překvapivého vedení o dvě branky. Bohužel pro hosty Bílkův nedůrazný odkop hned vzápětí znamenal snížení na 1:2.
Druhý poločas se aktivita Kašparů ze hřiště vytratila a byli tak nuceni čelit nájezdům ofenzivních hvězd soupeře až do vápna. Botafogo soupeře přehrálo a přestřílelo jednoznačně k výsledku 5:2.

Attaco – Pobřeží Kocoviny 3:0

Hosté se museli poprat s absencí gólmana Plašila, kterého nuceně zastoupil obránce Pavel Král. V poločase Attaci vedli jen 1:0, ale v druhé půli již hosty přehráli. Lodivod Pobřeží Kocoviny musí srovnat svůj doplněný mančaft o posily z bývalého týmu Wiegel do latě a bojovat o 4. místo zajišťující postup do play off hned od dalšího kola. Attaco si vystřílelo výhru 3:0 a dodalo si sebevědomí do dalších kol.

La Bucañeros – Flamengo 4:1

V prvním zápase sezóny ligového poháru se utkali obhájci titulu z La Bucaneros proti obnovenému týmu Flamenga. Hned v 6. minutě otevřel skóre po pěkné kombinační akci kapitán domácích Adam Pospíšil. Následoval tlak Bukanýrů, kdy v 16. minutě tečovanou střelou zvýšil Eduard Smejkal na 2:0. Po třech minutách se skóre měnilo znovu, před gólmanem se ocitl sám Miloslav Maloušek a nemýlil se, 3:0. V závěru poločasu hosté korigovali výsledek pěknou střelou z dálky, autorem gólu byl Jaroslav Kubec. Druhý poločas byl už vyrovnanější, oba týmy si vytvořily spoustu gólových šancí, ale ujalo se až sólo Jiřího Polanského přes celé hřiště, 4:1.