Hrotovice – Velké Meziříčí 0:3 a 1:3

Extraliga juniorů:
Velké Meziříčí – VK Ostrava 3:1, 3:2
Velké Meziříčí – ŠSK Beskydy 3:0, 3:0

Začátek volejbalové sezóny vychází našim družstvům výtečně. Muži po vítězném úvodu s Chvaleticemi minulý týden, sehráli nyní první letošní krajské derby na palubovce Hrotovic. Těm se naopak na začátku nedařilo a prohráli v České Třebové, a proto chtěli nešťastný začátek odčinit. Ovšem my jim nic nedovolili a odjeli se ziskem všech 6 bodů. V Hrotovicích naši muži nastoupili tentokrát bez juniorů pouze s hráči již dospělého věku. Nahrávači Marek Slavík a Víťa Šimek, blokaři Tomáš Krejska, Jiří Huryta a Luboš Pospíchal, smečaři Jan Kučera a Ondřej Žaba a jako diagonální Štěpán Žaba. Na liberu organizoval obranu Martin Novotný.

Junioři na úvod své 17. extraligové sezóny bez jediného přerušení přivítali doma obhájce titulu, celek Ostravy. Oba zápasy měly vynikající úroveň, hlavně se výborně a razantně podávalo a útočilo. Vůbec nebylo znát, že je teprve začátek. Ostrava má určitě medailové ambice a ani náš tým by nechtěl hrát „druhé housle“. Nastoupili jsme v sestavě Honza Kasan na nahrávce, smečaři Eda Heřmánek a Dominik Žaba, diagonální Patrik Indra, blokaři Jirka Vojtíšek a Filip Brychta a na liberu Roman Jaša. Střídali na smeči Richard Stanislav, libero Petr Trybuček a na podání a do pole Filip Kuřec. Dařilo se hlavně útočníkům, nad všemi čněli Patrik Indra a Eda Heřmánek. Největším překvapením je výkon 16 letého Jirky Vojtíška. Ten odehrál svou premiéru ve „velkém“ volejbale brilantně, prakticky neudělal chybu a připsal si první body za blok i útok. První zápas po prohraném prvním setu jsme otočili a vyhráli 3:1, v druhém zápase jsme soupeři dovolili vyhrát první dva sety, když nás Ostrava přehrávala a byla úspěšnější na podání i v útoku, kde především dominoval Jakub Dvořák, beachvolejbalový parťák našeho Honzy Kasana. My jsme se ani za stavu 0:2 nevzdali a postupně jsme přebírali otěže zápasu. Vyvrcholením byl závěrečný pátý set, který jsme vyhráli jasně 15:8.

Druhý den nás opět doma čekal tým ŠSK Beskydy, s kterým jsme se loni utkali o 3. místo, když jsme po velice vyrovnaném boji vyhráli 3:0. I tentokrát jsme si nenechali vzít ani set. První zápas jsme vždy v polovině setů utekli a náskok jsme již kontrolovali. V druhém zápase po prvním jasně vyhraném setu se soupeř výrazně zlepšil a vypracoval si až 5 bodový náskok. My ho v koncovce smazali a v přetahované jsme nakonec byli šťastnější. Soupeř se nezlomil ani v třetím setu, naopak o vítězství jsme museli bojovat. Nakonec vše dopadlo pro nás úspěšně a 4 vítězství a 11 bodů je výborný vstup do nového ročníku. Sestava byla stejná jako proti Ostravě, jen v druhém zápase na nahrávce nastoupil v prvním setu Filip Kuřec. Stejně jako v sobotu sehráli všichni výtečný zápas, Eda s Patrikem jistí náš útok a výborně se uvedl další smečař Ríša Stanislav, nová posila ze Znojma.

V sobotu 15. 10. nás čeká boj o první místo v tabulce se Žďárem n.S. Jelikož oba týmy nepoznali po 4 kolech jako jediní hořkost porážky a jde o „okresní“ derby bude určitě se na co dívat Začátky v tělocvičně „za kostelem“ v 10.00 a ve 14.00 hodin.

Autor: Petr Juda, Spartak Velké Meziříčí