10.10.2016, 19:14 // Rubrika: Sport
Muži HHK zvítězili v pátém kole KL nad hráči Uherského Hradiště. V tabulce patří HHK průběžná druhá příčka - ZaostřenoVM.com

HHK VM – HC Uherské Hradiště 8:3 (2:1, 3:2, 3:0)

Góly a asistence: 9. Štěpánek (Roupec), 13. Krča (Burian, Bula), 25. Ambrož (Krča), 26. Roupec (Štěpánek), 30. Vlašín P., 44. Sobotka, 47. Dostál (Křenek, Šerý), 60. Krča (Ambrož) – 13. Hrabec, 28. Kojecký (Kubal), 30. Zlámal
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian, Kochánek, Kučera, Vondráček, Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Pejchal, Bula, Vlašín M., Roupec, Štěpánek, Rozmarín
Sestava HC Uherské Hradiště: Jakubčík (od 26. minuty Hubáček) – Lažek, Studený, Kojecký, Lišaník, Burša, Škubal, Kršjak, Kotačka, Gergela, Hrabec, Nohál, Šlapák, Kubal, Fridrich, Zlámal, Haničinec, Bednařík, Janíček
Rozhodčí: Lerch – Brzobohatý, Kráĺ
Vyloučení: 6:6, navíc Haničinec (UH) 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku.
Využití: 2:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 34:29 (14:9, 12:12, 8:8)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HHK) Juda J. – 89,66 % – 26 zákroků – 60 min., (UH) Jakubčík 77,78% – 14 zákroků – 26 min., (UH) Hubáček 75% – 12 zákroků – 34 min
Diváci: 157

V sobotu se na našem zimním stadionu odehrál zápas pátého kola KL. „A“ mužstvo HHK se střetlo s mužstvem Uherského Hradiště, které v minulém kole dostalo pořádnou lekci od Kroměříže. Ten kdo si myslel, že to bude jednoznačná záležitost domácích, byl překvapen. Hosté dorazili na Vysočinu s 18 hráči do pole a určitě chtěli pořádně potrápit sobotního soupeře.

Od úvodního buly byl k vidění velmi dobrý hokej, plný tvrdých soubojů. Zejména hostující družstvo hrálo místy až nevybíravým způsobem. V 9. minutě zavezl kotouč do útočného pásma Jirka Roupec, který po několika kličkách nahrál Lukáši Štěpánkovi, který otevřel skóre utkání přesnou střelou pod horní víko – 1:0. Ve 13. minutě byli k vidění dva góly. Nejprve v čase 12.20 min. odskočili domácí na rozdíl dvou gólů. Zpětnou přihrávku Honzy Buly, zpracoval na modré, Viktor Burian, který vyslal tvrdou přízemní střelu na Jakubčíka. Těsně před brankou kotouč tečoval Michal Krča a zvýšil na 2:0. Po 20 vteřinách se mohli radovat také hosté. Po závaru v našem obraném pásmu vystřelil hráč hostí, jeho střelu vyrazil Jarda Juda před sebe, dojíždějící spoluhráč nasměroval kotouč do branky. Přes veškerou snahu zabránit gólu se nepodařilo domácím kotouč zastavit před čarou – 2:1. Tímto průběžným výsledkem také skončila první část.

Úvod druhé části se domácím povedl. V polovině 25. minuty předvedli druhá formace dokonalí kolotoč v útočném pásmu. Finální přihrávku si nachystal Michal Krča, který poslal kotouč na Pavla Ambrože. Tvrdá střela bez přípravy skončila v síti Jakubčíka – 3:1. Za necelou minutu lovil Jakubčík další kotouč ze své sítě. Po přihrávce Lukáše Štěpánka zavezl puk do útočného pásma Jirka Roupec, který obkroužil brankoviště a z levé strany nachytal golmana hostí na hruškách – 4:1. Po té se do branky soupeře postavil náhradní golman Hubáček. Ve 26. minutě hrálo naše mužstvo druhé oslabení v utkání. Hosté se usadili v našem obranném pásmu a z každé pozice se snažili střelit gól. Povedlo se jim to až v samotném závěru přesilovky, kdy golman HHK přes clonu hráčů neviděl střelu Kojeckýho, která vymetla pravý horní růžek domácí svatyně – 4:2. Jako přes kopírák padla i třetí, kontaktní branka, která padla ve 30. minutě. Ještě v téže minutě odskočili naši hráči o dva góly. Autorem gólu byl Petr Vlašín, který svým důrazem v brankovišti propasíroval kotouč za brankovou čáru – 5:3. Ve 36. minutě se dostal do vyložené šance Lukáš Sobotka, který dobruslil obránce hostí, obral ho o kotouč a obloučkem se dostal mezi kruhy. Bohužel se nepodařilo blafákem Hubáčka překonat.

Třetí třetina patřila gólově našemu družstvu. Ve 44. minutě se po samostatné akci prosadil Lukáš Sobotka – 6:3. O tři minuty poté se prosadil Lukáš Dostál, který přidal sedmý gól. Asistenci na tuto branku si připsali Kamil Šerý a David Křenek. Konečnou podobu výsledku dal osm vteřin před koncem Michal Krča, kterému nahrál Pavel Ambrož. Hosté byli v závěru hodně frustrovaní a po závěrečném klaksonu se pustili do vyřizování účtu. Do hromadné bitky za naší brankou se postilo hned několik dvojic, které hlavní rozhodčí potrestal dvouminutovými tresty.

Utkání nakonec skončilo jednoznačným vítězstvím našeho týmu. Nutno podotknout, že hosté z Hradiště dlouho živili naději na bodový zisk.

V šestém kole zajíždí „A“ mužstvo HHK do Břeclavi, kde se střetne, s místními Lvi. Utkání se hraje v sobotu od 17 hodin.

Ostatní výsledky pátého kola: HC Štika Rosice – Hokej Uherský Ostroh 3:5, HK Kroměříž – HC Lvi Břeclav 5:0, SKMB Boskovice – VHK ROBE Vsetín „B“ 9:4, HC Spartak Velká Bíteš – Dynamiters Blansko HK 4:1, SHK Hodonín „B“ – HC Spartak Uherský Brod 3:7, HC Uničov – volno.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 10.2016   HC Lvi Břeclav – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Břeclav)