Muži HHK dovezli body ze vsetínského Lapače

4.10.2016, 22:44 // Rubrika: Sport

VHK ROBE Vsetín ‚B‘ – HHK VM 4:6 (3:3, 0:1, 1:2)

Góly a asistence: 12. Daněk (Dubnický), 16. Janošek (Svozílek), 18. Kajaba (Daněk), 55. Dědek (Svozílek, Janošek) – 9. Kučera (Kochánek, Vlašín M.), 16. Křenek (Sobotka, Šerý), 19. Burian (Pejchal), 28. Sobotka (Křenek), 54. Dostál (Sobotka), 60. Sobotka (Dostál)
Sestava VHK ROBE Vsetín „B“: Chrástecký – Vašíček, Svozílek, Čada, Vítek, Hradil – Kuchařík, Kajaba, Janošek, Sušeň, Humplík, Dědek, Fojtů, Daněk, Lukáš, Dubnický, Grygar
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Chlubna, Burian, Kochánek, Kučera – Křenek, Dostál, Sobotka, Krča, Pejchal, Štěpánek, Vlašín M., Střecha, Roupec
Rozhodčí: Snílek – Kučera, Grygera
Vyloučení: 8:12
Využití: 2:0
V oslabení: 0:2
Střely na branku: 40:30 (13:12, 11:12, 6:16)
Procentuální úspěšnost brankářů: (VSE) Chrástecký 80% – 24 zákroků, (HHK) Juda J. – 90 % – 36 zákroků
Diváci: 145

V neděli zajíždělo první mužstvo HHK do Vsetína, kde na Lapači vyzvalo místní rezervní tým mužů. Domácí tým nastoupil s několika hráči prvního mužstva a na hře VHK to bylo znát.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Oba týmy, se několikrát dostali do blízkosti brankářů soupeře, kde vyzkoušeli svižnými střelami jejich pozornost. První gól utkání přišel v 9. minutě. Po závaru ve vsetínském obraném pásmu dostal ke kotouči Michal Vlašín, který zpětnou přihrávkou na modrou našel Kochánka. Ten poslal projektil na Chrásteckého branku. Těsně před golmanem změnil směr dráhy střeli Kučera, na tuto povedenou teč byl strážce branky krátký – 0:1. Ve 12. minutě domácí vyrovnali. Tečovaná střela jednoho z našich bránících hráčů změnila rychlost a dráhu kotouče, na kterou brankář Juda nedosáhl – 1:1. V 16. minutě padli hned dva góly. Nejprve šli domácí v čase 15.06 min. do vedení. Po vhozeném buly se bleskově do útočného pásma dostala první formace HHK. Přihrávku Šerého na útočnou modrou zpracoval Sobotka, který poslal střelu na golmana hostí. Ten kotouč neudržel ve výstroji a následná dorážka Křenka skončila v síti – 2:2. V 18. minutě využili domácí přesilovou hru a opět šli do vedení 3:2. Za minutu bylo opět vyrovnáno. Po přihrávce Pejchala a Štěpánka vyrovnal Michal Vlašín 3:3. Tímto průběžným stavem skončila první perioda.

Prostřední část byla střelecky vyrovnaná. Ve 24. minutě se dostal do útočného pásma Roupec, který střelou zápěstí orazítkoval pravou tyč Chrásteckého branky. Ve 28. minutě došlo k jediné změně stavu druhé části. Ve vlastním oslabení se po špatné rozehrávce domácích dostal ke kotouči Křenek, který zavezl kotouč do útočného pásma a přesně nahrál puk na najíždějícího Sobotku. Ten blafákem strhl vedení na naši stranu – 3:4. Tímto stavem skončila druhá část.

Ve třetí třetině se na ledě začalo pořádně jiskřit. Domácí hráči několikrát nevybíravě dohrávali kotouč v našem brankovišti a to kdy už měl kotouč v držení Juda. Díky této hře domácích se ve 44. minutě se před naší brankou strhla hromadná rvačka, po které putovali na trestnou lavici dva hráči domácích a Petr Vlašín. Za hrubost dostali 2+2 minuty. V čase 48.56 min. musel po tvrdém, ale čistém, nárazu na mantinel odstoupit z utkání Chlubna, které putoval sanitkou na vyšetření do vsetínské nemocnice. V 54. minutě se do dvougólového vedení dostal náš tým. A opět v tom měla prsty první útočná formace. Po přihrávce Křenka a Sobotky se prosadil Dostál – 3:5. V 55. minutě měli domácí přesilovou hru, kterou po mohutném obléhání naší branky využili. Tvrdou střelu od modré usměrnil tečí pod víko domácí Dědek – 4:5. V 59. minutě si domácí trenér Fojtů vzal oddechový čas. Ve stejném čase šel náš tým do oslabení. Následná hra bez brankáře a při hře 6 na 4 přinesla poslední gól do prázdně vsetínské branky. Autorem šestého gólu byl podruhé v utkání Sobotka. Ve třetí části se domácí snažili obrátit nepříznivý stav, který umocnili 16 střelami na naši branku, přesto se obětavostí v obraně a dobrým zákrokům Judy dovézt utkání do vítězného konce.

Na pozdní noční jízdu si tak první mužstvo HHK přibalilo i tři body a po čtyřech utkáních KL jim stále patří druhá příčka v tabulce.

Ostatní výsledky čtvrtého kola: Dynamiters Blansko HK – SKMB Boskovice 1:6, HC Uherské Hradiště – HK Kroměříž 1:13, HC Lvi Břeclav – SHK Hodonín „B“ 5:2, HC Spartak Uherský Brod – HC Štika Rosice 4:3, Hokej Uherský Ostroh – HC Uničov 5:2, HC Spartak Velká Bíteš – volno.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 10.2016   HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)
Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí