3.10.2016, 12:00 // Rubrika: Sport

Sobota – 1. října 2016
1. liga žen – 3. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – DHK Zora Olomouc B 33:31 (17:14)

V loňském roce jsme se zálohou interligové Olomouce dvakrát prohráli. Proto motivace na toto utkání byla obrovská. I když během hry bylo k vidění několik herních výkyvů, tak házenkářky dokázaly body udržet na domácí palubovce a odčinit tak porážku z pražských Kobylis.

Vstup do utkání vyšel velkomeziříčským na výbornou. Je sice pravda, že první gól utkání vstřelili hosté, ale to bylo naposledy, kdy vedli. Poté již otěže převzaly domácí hráčky. Jednoduchá hra v útoku s efektivním zakončením, tvrdá obrana a po celý zápas výborně chytající Veronika Fialková, to byly hlavní důvody, proč jsme byly na hřišti lepším týmem (5. minuta 4:1, 14. minuta 10:4). Ovšem ve druhé části prvního poločasu došlo k prvnímu hernímu výpadku z naší strany. Velké množství technických chyb, nepřesné zakončení a špatná obrana dovolily hostům vývoj hry srovnat (20. minuta 10:10). Ke konci poločasu se již hrála vyrovnanější partie, ve které jsme dokázali, třemi trefami v řadě, soupeřkám odskočit na poločasových 17:14.

Na začátku druhého dějství byla vidět opět vyrovnaná hra. Během dvou minut jsme rychlým přechodem dokázali zvýšit své vedení o šest branek (7. minuta 22:16) a dalo by se říci, že již budeme skóre navyšovat. Ovšem zbrklá hra s „hloupými“ chybami dovolila soupeřkám se vrátit do hry a konec utkání ještě zdramatizovat. V této části hry brala zodpovědnost na sebe křídelnice Renata Škrdlová, která vsítila celkem šest branek. V posledních pěti minutách dvě zkažené přihrávky a nepřistupování na obraně snížily naše vedení na rozdíl jediné branky. V poslední minutě jsme měly míč ve svých rukou a po rozehrávce devítimetrového hodu vzala zodpovědnost na sebe Iva Závišková a přesnou trefou do vrchního rohu pojistila naše vítězství na 33:31.

V zápase jak na houpačce naše hráčky ukázaly, že dokážou hrát atraktivní rychlou házenou s důraznou obranou. Zároveň i to, že se nedokáží vyvarovat školáckým chybám, které by proti silnějšímu soupeři mohly mít fatální následky.

Nyní házenkářky čeká cesta do Jindřichova Hradce na utkání 2. kola Českého poháru, kde vítězství znamená následný střet s některým interligovým družstvem, což je také naším cílem.

7m hody 1/1:3/5, vyloučení 7:2, diváků 48

Sled branek: 4:1, 7:3, 10:4, 10:10, 13:11, 16:13, 18:15, 22:16, 24:19, 28:23, 31:26, 32:27, 32:31,

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová, Veronika Fialková – Iva Závišková (11), Veronika Stará (6/1), Renata Škrdlová (6), Lucie Zbožínková (5), Diana Svobodová (3), Hana Hublová (1), Denisa Hladíková (1), Jitka Plachetská, Eliška Koudelová (3), Michaela Homolová, Agáta Uchytilová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek.

Autor: Jana Šidlová, házená VM