ZaostřenoVM.com

Neděle 2. října 2016
2. liga muži Morava – jih – 3. kolo
Tatran Bohunice – Sokol Velké Meziříčí 31:21 (15:11)

Soupeř první dvě kola nebodoval a tak naše družstvo chtělo jeho neúspěšnou sérii prodloužit. Bohužel od začátku se nám nedařila naplňovat stanovená taktika. Nedůsledná obrana, která nechávala soupeře zakončovat ze střední vzdálenosti, znamenala pěti brankové vedení Bohunic ve 20. minutě (12:7). Tři minuty před poločasovou pauzou se našemu družstvu podařilo snížit na tři branky, ale dvě neproměněné vyložené šance soupeř potrestal a stanovil poločasové skóre 15:11.

V druhé půli po změně rozestavení se sice obrana zlepšila, bohužel ani gólmani neměli svůj nejlepší den. Navíc se našemu družstvu přestala dařit koncovka, což podtrhly tři neproměněné „sedmičky“. Domácí si udržovali vybudovaný náskok, v závěru obě družstva prostřídala hráče z lavičky a zápas se tak dohrál s konečným výsledkem 31:21.

V příštím utkání 8. října od 17h hostíme v domácím prostředí Legatu Hustopeče, která nám uštědřila vysokou porážku v Českém poháru a tak bude zapotřebí zkoncentrovat veškeré síly na domácí utkání a bodovat.

7m hody 3/2:7/4, vyloučení 3:2, diváků 47

Sled branek: 2:1 5:3, 8:5, 12:7, 13:10, 15:11, 18:14, 23:17, 28:19, 31:21

Sestava: Libor Kotík, Ondřej Poul – Jan Lečbych (5/3), Vítězslav Večeřa (4), Martin Fiala (4), Roman Matušík (3), Pavol Živčic (2), Jiří Kaštan (2), Miloš Necid (1), Filip Macoun, Tomáš Pažourek, Ladislav Šidlo, Petr Babáček, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

Tatran Bohunice – TJ Sokol Velké Meziříčí 42:28 (20:12)

Mladší dorostenci navázali na naše muže a také nedokázali v Bohunicích bodovat.

Vůbec se nám nepodařil vstup do utkání (1:8), kdy jsme neproměňovali střelecké příležitosti a soupeři se dokázal jednoduše prosazovat. Zápas se hrál ve vysokém tempu a za nedlouho jsme se dostali na dostřel tří branek (17. min. 10:7). Naše obrana nefungovala spolehlivě, soupeřovy fyzicky vyspělejší spojky dokázali naše hráče přetlačit a do šaten jsme odcházeli za stavu 20:12.

V druhé půli jsme obranu vytáhli a hráči dokázali svým pohybem získat potřebné míče. Přiblížili jsme se na rozdíl čtyř branek (23:19), pak jsme ale nezvládli přesilovou hru a soupeř opět odskočil. I přes vysoké tempo se nám nepodařilo soupeře uběhat a nakonec jsme podlehli 42:28. Po celé utkání nás trápila koncovka, což bylo zřejmě rozhodují. Kluci proti fyzicky lépe disponované obraně již museli hrát více kombinačně, aby se prosadili, ale je vidět, že jsem teprve na začátku sezóny a souhra v mnoha ohledech ještě vázne.

7m-hody 5/5:0 vyloučení: 1:1, diváků 36

Sled branek: 4:1, 8:2, 12:9, 20:12, 23:19, 29:22, 34:25, 42:28

Sestava a branky: Roman Juhoš – Vojtěch Svoboda (7), Štěpán Fiala (5), Alex Cerkal (4), Kamil Babáček (4), Petr Kavka (3), Jan Hnízdil (2), Dominik Šroler (2), Jakub Benda (1), Dominik Buchta, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.