II. volejbalová liga mužů. Premiéra dopadla úspěšně.

3.10.2016, 09:33 // Rubrika: Sport
II. volejbalová liga mužů. Premiéra dopadla úspěšně. - ZaostřenoVM.com

Spartak Velké Meziříčí – Energetik Chvaletice 3:0 (20,12,22), 3:0 (20,23,11)

Sestava: Slavík, Žaba O., Huryta, Žaba Š.,Kučera, Pospíchal, libero Novotný. Střídali: Šimek, Heřmánek, Brychta, Juda.

V sobotu 1. 10. odstartoval další ročník II. volejbalové ligy. My jako loňský nováček, obhajující 3. místo, jsme přivítali ve své tělocvičně letošního nováčka, družstvo Energetiku Chvaletice. A ihned jsme se s chutí do soupeře pustili. Základní sestava Slavík, Žaba Ondřej, Huryta, Žaba Štěpán, Kučera, Pospíchal a na liberu Novotný nechtěla nic ponechat náhodě a snažila se vytvořit potřebný náskok k uklidnění. To se ovšem dařilo jen zčásti. Ani jeden ze soupeřů se nevyvaroval nepřesností a chyb typických pro začátek sezóny. Přesto se náš náskok sice nepatrně, ale jistě navyšoval. Tak skončil první set. V druhém to již byla z naší strany výtečná hra a soupeře jsme k ničemu nepustili. Body na straně Chvaletic byly spíš díky našim drobným chybám. V posledním setu jsme již jen hlídali svůj náskok a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Druhý zápas byl kvalitnější než první. Hlavně na útoku. Tvrdé rány a poměrně dobré bloky byly k vidění na obou stranách. První dva sety byly vyrovnané, koncovky jsem uhráli „mazácky“. Poslední set byl již naší exhibicí.

Začátek soutěže tedy dopadl pro nás dobře, 6 bodů bez ztráty setu. Příští týden nás čeká první „krajské derby“ s celkem Hrotovic. Hrát se bude u soupeře. Doma se představí v úvodních kolech extraligoví junioři. V sobotu 8. 10. přivítají obhájce titulu Ostravu a v neděli ŠSK Beskydy. Zápasy začínají v 10 a ve 14 hodin.

Autor: Petr Juda, Spartak Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Spartak Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla